Унікальний завод у Дніпропетровську: сучасні інновації та чисте довкілля

Дерева, газон, різнобарвні стіни, і лише залізничні колії та величезні вантажівки вказують, що це промисловий об’єкт.
Такий вигляд має найбільший приватний інвестиційний проект в історії України вартістю 700 мільйонів доларів. Це перший металургійний завод, який з нуля звели в нашій державі за останні 40 років.
Підприємство змінює ставлення до промисловості: жодних шкідливих викидів, робітники працюють немов на природі, а замість традиційних цегляних стін – сучасне покриття, розписане відомим представником сучасного мистецтва Олафуром Еліасоном.
Замість важелів – клавіатура
Але найголовніші інновації всередині – завод повністю комп’ютеризований. І щоб ефективно скористатися сучасними технологіями, тут зробили ставку на молодь, яка прогресивно мислить. Середній вік працівників – 31 рік. Більшість набирали одразу після університету.
Серед них і Олександр. Він на заводі з першого дня. Спочатку в рамках команди мобільного офісу узгоджував усі етапи будівництва і відбирав обладнання, тепер, працюючи інженером, знає не лише кожний гвинтик, а й кожний комп’ютер.
ВІДЕО. Унікальний завод у Дніпропетровську: сучасні інновації та чисте довкілля
«Людина керує усіма операціями з допомогою комп’ютера. І у разі виникнення проблем і питань, людина корегує з допомогою комп’ютера. У крайньому випадку, в ручному режимі», – пояснює інженер-технолог Олександр Бережник.
Економне виробництво
Якщо у мартенівському цеху плавлення триває 8-9 годин, то сучасні технології скоротили процес до 50 хвилин. Також заощаджується газ, для виплавки сталі переважно використовують електрику.
«За економією газу, «Інтерпайп сталь» забезпечує такі об’єми скорочення споживання, що Дніпропетровську вистачило б працювати на зекономленому газі протягом усього тижня», – каже директор заводу «Інтерпайп сталь» Геннадій Есаулов.
Це стало можливим завдяки ще одній інновації – підземній лінії надвисокої напруги завдовжки майже 13 кілометрів, від Придніпровської ТЕЦ до заводу. Кабель проходить і під річкою, і під залізницею. Такого в Україні більше немає.
«При цьому кабель не здійснює жодного впливу на екологію, на життя та здоров’я людей, які знаходяться поблизу цього кабеля», – запевняє Есаулов.
Чисте повітря і вода
Немає скарг і на якість повітря – традиційну проблему заводів. Завдяки одній із найкращих у світі систем газоочищення, викиди скорочуються у 2,5 рази, затримуються всі шкідливі речовини.
Окрім того, завод використовує замкнутий цикл водопостачання – тому промислові відходи в Дніпро не скидають. Їх чистять, перетворюють у добрива і відправляють на озеленення території.
Тож інновації не лише сприяють економічному розвитку країни, а й дають можливість мешканцям індустріального міста жити в чистому довкіллі.
//Андрій Гетьман, «ФАКТИ», ICTV