60% іграшок в Україні небезпечні для здоров’я дітей

60% іграшок в Україні небезпечні для здоров’я дітей

У Держспоживінспекції провели перевірку іграшок, які продають у магазинах. Виявилося, що якість більшості з них залишають бажати кращого.

Результати моніторингу товарів дитячого асортименту показали, що з понад 255 тисяч перевірених іграшок забраковано 154 тисячі, тобто близько 60%, – повідомив начальник управління ринкового нагляду Держспоживінспекції Сергій Кияниченко. Про це пише The Kiev Times.

Практично кожен другий зразок дитячого асортименту не відповідає технічним стандартам – зазначив Кияниченко. За його словами, згідно із законами України з тих, хто поставляє і реалізує таку продукцію, стягуються штрафи. А товар забирається з продажу.

Зараз дивляться

Питання, яке хвилює кожного – як такий товар потрапляє на прилавки, як проходить контроль? Киянченко відповів, що вся відповідальність лягає на правоохоронців, такі питання треба ставити саме їм.

У другій половині 2011 року Держспоживінспекція перевірила 100 тисяч іграшок. 55% із перевірених іграшок не відповідала вимогам нормативних документів, представляли небезпеку для дітей і були заборонені до продажу.

98% неякісних іграшок були імпортного виробництва. У 90% випадків – це іграшки китайського виробництва, які реалізуються і дрібними підприємцями, і великими торговельними мережами. Також за підсумками перевірки 2011 року був припинений продаж іграшок на 31-му підприємстві України, які займаються реалізацією іграшок, порушники заплатили близько 6 мільйонів гривень штрафів.

Сумну статистику оприлюднив і центр «Еко-Згода». За даними дослідників, третина дитячих іграшок в магазинах СНД містить токсичні метали. Такі результати дослідження представників Міжнародної мережі з ліквідації стійких органічних забруднювачів і центру «Еко-згода».

В якості експерименту вчені купили 569 іграшок в Москві, Підмосков’ї, Сочі, Волгограді, Єревані, Мінську, Києві, Бішкеку і Алма-Аті і перевірили концентрацію в них токсичних металів. Товари придбані на ринках, у торгівельних центрах та інтернет-магазинах. Їх ціна варіювалася від найбільших до мінімальних значень.

Результати дослідження порівнювалися з допустимим стандартом за змістом металів у ґрунті. У 29% протестованих іграшок рівень домішок токсичних металів був вищим допустимого рівня. В інших іграшках (71%) концентрація шкідливих елементів була в межах норми або зовсім відсутня.

Відомо, що висока концентрація токсичних металів може привести до ракових захворювань, порушення репродуктивних функцій, імунної і нервової систем.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Ad

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка