NASA створило віртуальний політ над Плутоном і Хароном

Вчені місії New Horizons за допомогою фотографій, отриманих апаратом під час прольоту над поверхнею карликової планети, створили відео Плутона і Харона.

Відео опублікували на сайті NASA.

На ньому можна детально розглянути всі особливості поверхні небесних тіл.

– Ця драматична естакада Плутона починається над гірськими землями до південного-західу від великої площі азотної крижаної рівнини, неофіційно названої Супутник Планітіа. Глядач спочатку проходить через західну околицю Супутника, де він межує з темною, кратерною місцевістю Ктулху Макула, з масивними гірськими хребтами, розташованими на рівнинах праворуч, – йдеться в повідомленні.

Не менш захоплюючий, за словами NASA, є політ над Хароном. Він починається високо над півкулею, а нові горизонти видно з близької відстані.

– Потім – по глибокому широкому каньйону Сереніті Часма. Огляд пересувається на північ, проходячи через кратер Дороті Гейл і темний полярний капюшон Мордора Макули. Політ потім повертає на південь, покриваючи північну місцевість Оз-Терра, і закінчується на плоских екваторіальних рівнинах Вулкана Планум і “плавних горах” Кларка Монтеса, – йдеться в описі Харона.

Читайте: NASA “скасовує” політ людини на Марс

До речі, команда New Horizons виявила натяки на існування хмар в атмосфері Плутона.

Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх