Вчені: жінки врятують планету

Населення Землі досягне свого піку – 9,4 мільярда людей – приблизно до 2070 року, а до кінця нинішнього сторіччя знизиться до дев’яти мільярдів.

Населення Землі досягне свого піку – 9,4 мільярда людей – приблизно до 2070 року, а до кінця нинішнього сторіччя знизиться до дев’яти мільярдів.

Такі цифри представлені в новій книзі, створеній колективом із 550 експертів Міжнародного інституту прикладного системного аналізу (Австрія). Прогноз враховує зміни в освіті населення, а також його старіння. Монографія була презентована 23 жовтня у Вашингтоні.

Автори вперше розрахували майбутнє народонаселення 195 держав планети не тільки за статтю та віком, але і за рівнем освіти. На думку демографів, останній фактор має багато в чому вирішальне значення. При сценарії швидкого підвищення освітнього рівня населення, зростання числа жителів Землі до 2100 року дійде найбільше-до 8 мільярдів чоловік, а потім зупиниться. У зворотному випадку можна очікувати піку в 10 мільярдів. Проміжний сценарій дав показники в 9 мільярдів.

Читайте: Богатирьова виробляла в підвалах таблетки з крохмалю

«Коли жінки стають більш освіченими, вони отримують більше влади приймати репродуктивні рішення і визначати розмір своєї родини – на практиці це майже завжди означає менше дітей», – заявив керівник проекту Вольфганг Лутц (Wolfgang Lutz).

Крім того, автори книги вважають, що нинішня тенденція старіння населення, очевидна в Японії і країнах Західної Європи, встановиться і в інших регіонах планети.

Нові розрахунки демографів сильно відрізняються від недавнього прогнозу ООН(11 мільярдів чоловік до 2100 року). Наприклад, у Нігерії фахівці Організації Об’єднаних Націй прогнозують зростання населення зі 160 до 914 мільйонів людей, виходячи з того, що нинішній коефіцієнт народжуваності (6 дітей на одну жінку) збережеться до кінця століття. Автори нової книги заявили, що в тій же африканській країні коефіцієнт фертильності вже знизився до 5,5 дитини і далі буде різко падати через підвищення рівня жіночої освіти в Нігерії.

Завантаження...
Завантаження...
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх