Субсидія-пастка: 5 помилок при оформленні (інфографіка)

Люди, які подали неповні або недостовірні дані в бланках на оформлення знижки, повинні будуть повернути суму субсидії у подвійному розмірі

З новим порядком отримання субсидій (з 1 травня), виплати за яким вже отримали 345 тисяч сімей з майже 1 млн. заявників, виникли труднощі, передає “Сегодня”.

Адвокатів непокоїть норма, за якою люди, що подали неповні або недостовірні дані в бланках на оформлення знижки, повинні будуть повернути суму субсидії у подвійному розмірі.

Читайте: Росіянам пропонують «молитися» за виплату пенсій

Справа в тому, що, за даними Мінсоцполітики, тільки 15-20% поданих декларацій про доходи були заповнені правильно: проблема не в бажанні обдурити державу, а в труднощах правильних розрахунків. І близько 85% заявників можуть у підсумку бути зобов’язаними повернути, за підрахунками експертів, близько 3,4 млрд. грн.

“Питання термінів “неповних” і “недостовірних” відомостей треба публічно вирішити. Оскільки мінімальна помилка може призвести до того, що пенсіонер буде зобов’язаний заплатити подвійну суму”, — говорить юрист Вадим Хабібуллін.

У Мінсоцполітики вже виявили проблему і обіцяють усунути помилку, але строків поки не називають.

Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх