День святого Валентина: як святкують і що дарують у різних країнах

В Україні День святого Валентина – це не обов’язкова, але приємна можливість ще раз зізнатися дорогим людям у коханні.

Масово це свято відзначається у Західній Європі з 13-го століття, а у нас ця традиція встановилася з початку 90-х років минулого століття. В Італії, звідки за легендою бере свій початок День закоханих, 14 лютого вважається “солодким” днем. Основними подарунками є різні цукерки, печиво і шоколадки у формі серця.

Читайте: 5 ідей для святкування Дня святого Валентина

Традиція дарувати дорогим людям що-небудь солодке є і в США. Спочатку закохані обмінювалися марципанами, які вважалися цінним подарунком, оскільки цукор коштував дорого. Коли цукор стали виробляти із цукрових буряків, стало прийнято дарувати червоно-білі карамельні цукерки з написаними на них словами любові.

У 50-ті роки цукерки стали укладати у картонні коробочки у формі серця. При цьому з Днем закоханих вітають не тільки тих, з ким перебувають у романтичних стосунках, але й усіх, кого просто люблять, – мам, тат, бабусь, дідусів і друзів. А ось англійці вітають не тільки коханих людей, а й улюблених домашніх тварин – коней, собак. Популярними подарунками вважаються солодощі у вигляді сердечок, листівки-валентинки і м’які іграшки, особливо люблять ведмежат Teddy. Валентинки у ходу і у галантних французів. Крім них у Франції прийнято дарувати білизну, шоколадні муси, цукерки, романтичні подорожі, “щасливі” лотерейні квитки, нарізану сердечками ковбасу, рожеві йогурти та інші подібні речі. Також День Валентина вважається найбільш вдалим для пропозиції руки і серця.

У Голландії в цей день жінка сама може підійти до чоловіка і ввічливо попросити одружитися з нею. Якщо чоловік відмовиться, повинен подарувати дамі шовкову сукню.

В Японії День святого Валентина – це своєрідне 8 березня, тільки для чоловіків. У цей день привітання і подарунки отримують чоловіки. Особливо цінується шоколад, зроблений своїми руками. Шоколадні подарунки японці чітко розділяють на два види: “гирі” – “обов’язковий шоколад”, який дарують братам, колегам і друзям, і “хонмей” – “шоколад із перевагами”, який можна подарувати тільки коханому чоловікові. Місяцем пізніше в Японії настає Білий день, коли чоловік повинен зробити подарунки у відповідь.

Уельс відомий “ложками кохання”: перед святом закохані вирізують із дерева ложку, прикрашають її сердечками, ключами та замковими скважинами та дарують один одному. Такий подарунок буквально означає: “Ти знайшов шлях до мого серця”. Поляки 14 лютого відвідують Познаньську метрополію, де, за повір’ям, покояться мощі святого Валентина і знаходиться його чудотворна ікона. Вони вірять, що це паломництво допомагає в любовних справах. У Німеччині святий Валентин вважається покровителем не закоханих, а психічно хворих. На честь свята німці прикрашають психіатричні лікарні яскраво-червоними стрічками, а в каплицях проводять спеціальне богослужіння.

В Іспанії День всіх закоханих проходить 1 травня, і його незмінними символами вважаються травневе дерево і “королева”, обрана з числа найкрасивіших дівчат. У деяких країнах Дня святого Валентина взагалі немає. Наприклад, в Ірані та Саудівській Аравії приймаються спеціальні заходи для заборони свята.

Читайте: Найращий подарунок коханій людині на День святого Валентина

Також Факти ICTV пропонують кілька варіантів святкової вечері до Дня святого Валентина.

 

Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх
ВІТАННЯ!
Будь ласка, допоможіть нам покращити сайт -
поставте 3 чесних галочки:

1. Я готовий щомісяця платити за доступ до сайту без реклами:

2.

3. Мені

Будь-ласка, заповніть всі поля