У Південній Кореї вирішили боротися з раком роботами (відео)

Вчені вирішили взяти смертельну бактерію сальмонели, зробили її безпечною для людини і використали як транспортний засіб для доставки ліків просто до ракових клітин. 

Боротися з раком за допомогою наноробота вирішили південнокорейські вчені. Вийшла справжня зброя проти хвороби.

Наноробот завдовжки 3 мікрометри самостійно знаходить заражені клітини – він відчуває навіть найменші концентрації хімічних з’єднань, характерних для раку.

«Ми поєднали шкоду і користь одночасно. Бактерія сальмонели смертельна для людини, однак ми взяли від неї її мобільність і додали ліки проти раку», – розповідає директор програми розробки роботів університету Чоннам, Парк Джонг-Ох.

Науковці змогли добитися того, що бактерія сальмонели відтепер не шкідлива для людини. Вона нині – швидкий транспорт для антиракових медикаментів.


Після того, як заражені клітини знайдені, наноробот автоматично розпочинає другу частину операції – вивільняє ліки зі спеціальної капсули просто на хвору матерію, заражені клітини гинуть, здорові – не пошкоджуються.

«За традиційної технології лікування раку страждають інші органи. Перевага нашої системи – ми діємо дуже точково», – каже вчений.

Водночас наноробот поки лікує лише так звані тверді форми раку – прямої кишки чи грудей. Однак учені працюють, щоб у майбутньому побороти всі види недуги.

Технологія вже успішно випробувана на мишах, тож науковці переконані, що їхнє ноу-хау допоможе і людині.

//ICTV

Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх