Чим шкодить коротка відпустка (відео)

Що робити, аби справді відпочити у відпустці?

Дехто чекає на відпустку роками, а тижневий відпочинок пролітає, немов і не було його. Та на думку експертів, для людського організму ідеально відпочивати тричі на рік. Якщо ж отримується лише 1 раз, то відпустка повинна бути не меншою, ніж 2 тижні, передає “Ранок у великому місті”.

“Тиждень іде тільки на акліматизацію. А як тільки людина акліматизувалася, їй уже потрібно їхати назад. Організм не відпочиває, навпаки для нього це додатковий стрес. А потім людина повертається на роботу, але відчуває себе розбитою, втомленою, в неї починаються вегето-судинні реакції, тахікардія, стрибки тиску”, – зазначає лікар-терапевт Роза Дорошенко.

Читайте: 5 порад, як уникнути депресії після тривалих свят

Синдром хронічної втоми – не покаже жоден пристрій, проте діагноз видно неозброєним оком. “Організм виснажений, а органи, в принципі, працюють нормально, органічних змін немає. Будь-яка програма, будь-які аналізи показують норму”, –  розповідає вражаючу правду лікар-невролог Ірина Бартош.

Втім, витратити свою відпустку на ліниве валяння вдома – теж не найкращий варіант, адже відсутність позитивних емоцій і свіжого повітря можуть спровокувати затяжну депресію.

Аби справді відпочити у відпустці, а не загубити своє здоров’я, намагайтесь робити плавний перехід від роботи до курорту. Ні в якому разу не стрибайте одразу у потяг чи літак. Обов’язково змініть звичну обстановку та спробуйте отримати нові враження, які нададуть вам енергію для нових звершень.


Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх