На Черкащині відкрили новий музей Кобзаря

Тут Тарас Шевченко робив замальовки, милувався краєвидами, спілкувався з селянами

Рік Шевченка на Черкащині розпочався відкриттям музею Кобзаря в Мошнах.

Тут у колишньому заїжджому дворі польського міщанина Нагановського він перебував кілька днів у липні 1859, коли поета везли на заслання.

Тут Тарас Шевченко робив замальовки, милувався краєвидами, спілкувався з селянами. Реставратори працювали три місяці, будівлю зміцнили, не змінюючи її вигляд. Всередині збереглася автентична піч із широкою лежанкою та спеціальним віконцем, через яке подавали чай.

Більшість експонатів – речі, що залишилися від попередніх власників будинку. Чимало старожитностей подарували селяни й краєзнавці. Тут офіційні документи, світлини, листи Кобзаря, а також колекція старовинного посуду й меблів.

Також відновлені стайня, криниця та погріб. А навесні працівники висадять вишневий сад. У музеї максимально відтворили побут і нелегкий період у житті великого поета.  

«Це був заїжджий дім, і тут на прохання його друзів йому дозволили бути не в казематі тюремному, а саме у цьому будинку», – говорить директор Черкаського обласного краєзнавчого музею Алла Кушнір.

«Сьогодні нам як ніколи потрібно пам’ятати про його заповіт. Про те, що нам необхідно любити Україну, бути разом і будувати наше майбутнє», – каже Віце-прем’єр-міністр Костянтин Грищенко України.

// ICTV

Завантаження...
Завантаження...
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх