В Італії страйк проти антикризових заходів Маріо Монті

Перший загальнонаціональний страйк на знак протесту проти антикризових заходів уряду Маріо Монті проходить сьогодні в Італії. 

Перший загальнонаціональний страйк на знак протесту проти антикризових заходів уряду Маріо Монті проходить сьогодні в Італії.

Акція проводиться за ініціативою найбільших профспілок країни – Загальної італійської конфедерації праці /ЗІКП/, Італійської конфедерації профспілок трудящих /ІКПТ/, Італійського союзу праці /ІСП/.На три години сьогодні зупинили роботу великі промислові і транспортні підприємства.

До акції долучилися також ті, хто протестує проти політики керівництва національного автовиробника “ФІАТ”, який відкликав всі колективні угоди і закриває низку підприємств.

Три профспілкові організації вперше за останні шість років об’єднують зусилля в межах протесту проти економії, що порушує, на їхню думку, інтереси трудящих. Прем’єр- міністру Маріо Монті минулої неділі на зустрічі з головами профспілок не вдалося добитися скасування страйку. Як заявила генеральний секретар ЗІКП Сюзанна Камуссо, “уряд не пропонує конкретних заходів для захисту ринку праці”.

З сьогоднішнього страйку починається цілий тиждень протестів. 24-годинний страйк 15-16 грудня оголосили транспортники, 16 грудня на роботу не вийдуть співробітники банківського сектору, а 19 грудня – службовці держустанов.

Тим часом у парламенті країни обговорюють запропонований урядом антикризовий законопроект. Як повідомляють парламентські джерела, основні поправки в ньому стосуються пенсійної системи і скорочення витрат. Очікується, що документ ухвалять найближчим часом. //«Інтерфакс-Україна»

Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх