Росіяни викрали документи в НАТО

Через уразливість операційної системи Windows російські хакери зламали комп’ютери НАТО  

Через уразливість операційної системи Windows російські хакери зламали комп’ютери НАТО і викрали конфіденційні документи, що мають стосунок до нещодавнього саміту альянсу в південному Вельсі, пише Bloomberg, посилаючись на фахівців з мережевої безпеки американської компанії iSight Partners, які і виявили витік.

Як стверджують експерти, йдеться про “дворічну шпигунську операцію”, реалізовану за підтримки держави, а її виконавці, яких у iSight Partners умовно називають Sandworm Team, діють “принаймні з 2009 року”. Жертвами атаки стали “кілька десятків комп’ютерів, що належать українському уряду, щонайменше одній державі Західної Європи, НАТО і польській енергетичній компанії”. Крім того, нападу зазнали неназвана “французька телекомунікаційна компанія” та “американський науковий центр”.

Зловмисники викрали “електронні листи, презентації в Power Point та ключі шифрування до конфіденційних документів”, повідомляє Bloomberg. За даними агентства, iSight Partners знайшли лазівку ще на початку вересня і одразу ж повідомили про неї “американський уряд та інших клієнтів”. У Microsoft, яку поставили до відома про проблему ще 5 вересня, кажуть, що фахівці цієї компанії нині працюють над усуненням несправностей.

“Російських кібершпигунів вважають одними з найкращих у світі, а написані ними розвідувальні програми належать до числа небагатьох дійсно гідних супротивників Агентства національної безпеки США”, – наводить Bloomberg думку колишнього американського службовця, ім’я та попередня посада якого не називаються.

Хакери наробили помилок і цим видали себе, йдеться в статті. Директор з безпеки американської фірми FireHost Джефф Шилінг, в минулому співробітник Кіберкомандування ЗС США, вважає, що це могло стати наслідком тиску з боку начальства і пов’язаним з цим поспіхом.

Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх
ВІТАННЯ!
Будь ласка, допоможіть нам покращити сайт -
поставте 3 чесних галочки:

1. Я готовий щомісяця платити за доступ до сайту без реклами:

2.

3. Мені

Будь-ласка, заповніть всі поля