Дата палацового перевороту в Кремлі наближається – Піонтковський

Обстановка для розколу еліти і палацового перевороту у Москві зараз складається більш сприятлива, ніж раніше, вважає політолог

Господар Кремля втрачає здатність забезпечувати недоторканність активів російської клептократії на Заході, що наближає дату палацового перевороту, зазначає російський політолог і публіцист Андрій Піонтковський, передає “Новое время”.

Читайте: Кремль досяг мети на Донбасі

“Тиск Заходу посилюється, і це впливає, в свою чергу, і на російську політичну еліту. Причому особиста ізоляція Путіна впливає на неї навіть більшою мірою, ніж економічні санкції. Справа в тому, що в угрупованні, яке зараз перебуває при владі в РФ, роль Путіна зводиться до того, що він забезпечує точніше, забезпечував своїми хорошими відносинами з лідерами Заходу безпеку і недоторканність інтересів російської клептократії за кордоном. Президент був своєрідним гарантом цих активів”, – вважає Піонтковський.

“Зараз же Захід активно демонструє, що Путін – це ізгой. Відповідно, він втрачає значимість для свого оточення. Так що люди починають замислюватися. Тому я думаю, що обстановка для розколу еліти і палацового перевороту зараз складається більш сприятлива, ніж раніше”, – зазначає він. 

Читайте: Чому Путін поспішає повернути Донбас

“Є загроза масових виступів – у Росії було три маршу миру (останній – в пам’ять Нємцова), в яких брало участь від 50 до 100 тисяч осіб. Ці люди нікуди не зникли, вони не змінили своїх поглядів на війну в Україні. Тому при найменшій ознаці розколу еліти масові заворушення на вулицях спалахнуть з новою силою”, – вважає політолог. “Так що я не настільки оптимістичний щодо майбутнього нинішнього режиму, як деякі мої колеги, які заявляють, що в Росії не можливий ні Майдан, ні палацовий переворот”, – завершує Піонтковський.

Фото: Getty images

Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх