Кремль робить відкат – чому загострення між Росією і Україною скасовується

Фактам ICTV вдалося з’ясувати можливі наслідки та загрози навколо кримського загострення. Як виявилося, Росії невигідно атакувати українські ракети, але це не означає, що цього не станеться.

Про це в ексклюзивному коментарі сказав директор з розвитку інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Валерій Рябих.

Нагадаємо, 1-2 грудня Україна проведе військові навчання у Чорному морі біля західного побережжя Криму. Посольство Києва в Москві попередили, що атакують українську ракету, але прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков усе спростовує. До речі, усю інформацію про це ми вже зібрали в одному матеріалі.

Далі – пряма мова.

 

Чому Пєсков відмовився від погроз?

Пєсков не погодився з тією погрозою, яка була висунута в ультимативній формі з боку Російської Федерації.

Примирлива заява Пєскова свідчить про те, що імпульсивні заяви на початковому етапі були переоцінені з точку зору міжнародного законодавства та можливих наслідків для Росії.

 

А Україна нічого не порушує?

Україна проводить навчання на власній територій, де вона може робити будь-що, попередивши про це, відповідно до вимог міжнародної нормативно-правової бази (це було зроблено).

 

Варіант атаки Росії існує?

Заява Пєскова – це відкат назад. Але ніколи не можна виключати варіанту з ракетною атакою Росії з огляду на непередбачуваність Кремля, яку він демонструє протягом останнього часу. Водночас ймовірність такого варіанту після слів прес-секретаря президента Росії зменшилася.

 

Чому Кремль передумав?

Наслідки подібних дій Росії у такому міжнародному становищі як нанесення удару чи збиття української ракети мали б великоосяжні і дуже негативні наслідки для Москви.

 

Які наслідки для України?

Втрата подібної ракети для України б не мала великої шкоди.

Навпаки, було б позитивно, якби Росія збила цю ракету. Адже після того, як випустили ракету – з нею все одно вже можна розпрощатися.

Бо такі дії ідуть у розріз з міжнародним законодавством. Можливий удар Росії по об’єкту, який належить Україні, може потрапити під певні міжнародно-правові норми.

Тоді б подібні заяви з погрозами Росії були використані Україною для вирішення цього інциденту на міжнародно-правовому рівні як прямий документальний доказ агресії Москви.

Чи вдарить Росія ракетами по Україні через кримське загострення?

Спілкувався Богдан Амінов.

Завантаження...
Завантаження...
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх
ВІТАННЯ!
Будь ласка, допоможіть нам покращити сайт -
поставте 3 чесних галочки:

1. Я готовий щомісяця платити за доступ до сайту без реклами:

2.

3. Мені

Будь-ласка, заповніть всі поля