Розвіяно міф про ледачих українців: 7 тез, які змінять ваш погляд на роботу

Факти ICTV з’ясували, жителі яких країн в Європі більше усіх працюють та відпочивають. Ми також визначили вартість 1 державного свята для бюджету України.

Хто найпрацьовитіший у Європі

Часто можна почути стереотипне твердження, що, мовляв, українці надто вже багато відпочивають через різноманітні свята державного і релігійного значення.

Факти ICTV спробували з’ясувати, чи дійсно це припущення відповідає дійсності. Результати дослідження виявились несподіваними.

Зазначимо, що у 2017 році українці працюватимуть менше, ніж у попередні роки. Відповідно до нормативу Міністерства соціальної політики, тривалість робочого часу в Україні на 2017 рік – 1986 годин.  У 2016-у ми трудились 252 дні, а точніше – 2003 години. У 2015-у – середньостатистичний українець віддав роботі 2004 години свого життя.

Незважаючи на тенденцію до зменшення кількості робочих годин, українці входять у трійку найбільш працьовитих націй Європи. Для порівняння використовувались дані останнього звіту OECD за 2016 рік

Дані звіту ламають стереотипи про “трудоголіків Півночі” та “ледарів Півдня” Європи, адже більше усіх на континенті минулого року працювали греки – 2042 години. Додамо водночас, що європейці в середньому працюють не так уже й багато у порівнянні з іншими державами світу. Наприклад, жителі Індії у 2016-у працювали 2365 годин, Мексики  – 2246, а Південної Кореї – 2113.

Читайте: Зарплата в Україні – порівняння за професіями та областями

Хто відпочиває найдовше в світі

Ми також порівняли кількість державних свят в Україні та світі.

Лідером за цим показником вважається Камбоджа. У цій азійській країні працівники отримують додаткових 27 днів вихідних у рік, пов’язаних із державними і релігійними святами. Менше усіх пощастило норвежцям – тільки 2 дні. А в Японії на законодавчому рівні взагалі не передбачена можливість надання працівникам вихідних у зв’язку з державними святами.

У 2017 році кількість святкових днів в Україні11. У сусідів українців – поляків, росіян, словаків – свят більше.

Читайте: Де жити дешевше: порівнюємо українські ціни і зарплати зі світовими

Відпустки українців – одні з найменших у Європі

За даними звіту Світового Банку за 2016 рік, у більшості країн світу на законодавчому рівні затверджено 8-годинний робочий день. Проте є винятки.

Так, 9 годин щодня працюють у Швейцарії, Норвегії та Індії. А найменша тривалість робочого дня – в Італії6,6 год, Франції7 і Данії7,4. Сім робочих днів на тиждень за законодавством допускається у Грузії та Новій Зеландії.

Проте головна причина відмінності кількості робочих днів в рік серед країн  – тривалість відпустки.

При порівнянні тривалості щорічної відпустки у різних країнах світу потрібно враховувати один важливий момент. У трудових законодавствах багатьох країн світу тривалість відпустки вказується не в календарних, а в робочих днях, тобто не враховуються вихідні. Наприклад, в Україні за законодавством гарантується щорічна обов’язкова відпустка тривалістю у 24 календарні дні або 18 робочих. 

Найтриваліші відпустки у світі – у французів та фінів (30 робочих днів). Найменші – в азійських державах, зокрема, у Південній Кореї річна відпустка, як правило, не перевищує 3х днів, у Китаї та Філіппінах – 5, у Тайланді6.

В африканській країні Сомалі використовується цікавий принцип нарахування днів відпустки: якщо твій стаж роботи більше одного року – відпустка становить 15 днів; працюєш на підприємство більше 5 років – відпочиваєш 75 днів, а якщо ти віддав компанії більше 10-ти років свого життя – держава гарантує тобі право піти у відпустку на 150 днів.

Зазначимо, що тривалість щорічної оплачуваної відпустки в Україні менша, ніж в середньому у країнах ЄС. У Великобританії – 28 робочих днів, в Австрії, Фінляндії, Швеції, Данії, Люксембурзі – 25.

Читайте: На що витрачають гроші українці: порівняння з Росією, США і країнами ЄС

Скільки коштують свята економіці України?

У 2016 році українці відпочивали 114 днів, 13 з яких були святами, наданими Кабінетом Міністрів.

Ціна одного робочого дня, перетвореного у святковий (ВВП України розділений на кількість днів у році), коштує українській економіці приблизно 5,5 млрд грн, а 13 вихідних в рік – понад 70 млрд грн. Ця цифра дорівнює дефіциту державного бюджету України.

У 2017-у ми уже відпочили 2 дні, що фактично коштувало економіці України 11 млрд грн.

Читайте: Топ-10 країн за вживанням спиртного: трудоголіки стають алкоголіками

Випробувальний термін

У багатьох країнах ЄС на законодавчому рівні затверджено максимальний випробувальний термін тривалістю у 6 місяців. Натомість у більшості африканських країн законодавчих обмежень з цього питання немає.

В Україні, тривалість випробувального терміну не повинна перевищувати 3-х місяців.

Читайте: Українці вимирають: 5 антирекордів смертності

Бонуси

У багатьох країнах світу (наприклад, у Норвегії, Туреччині, Франції, Молдові, Бельгії) на законодавчому рівні існує заборона на роботу вночі. Натомість в Україні, Росії, Білорусії, Польщі, Німеччині, США такої заборони нема.

Цікаво, що у деяких державах понаднормова робота працівників не впливає на оплату праці. У більшості країн світу винагорода за понаднормову роботу оплачується у розмірі 50% за годину праці. Найбільше пощастило жителям латиноамериканської країни Сальвадор – держава зобов’язала підприємства виплачувати працівникам премії у розмірі 125% від оплати праці за годину.

Читайте: Бюджет 2017: Україна більше не найбідніша країна Європи

Відпустка у зв’язку з вагітністю

У 5 країнах світу (Тонга, Суринам, Палау, Мікронезія, Маршалові острови) законом не передбачена оплачувана відпусткам жінкам під час вагітності.

Факти ICTV також порівняли тривалість, затвердженої у законодавстві європейських країн, мінімальної кількості днів оплачуваної відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами.

Читайте: Бюджет 2017: Оборона важливіша за медицину і освіту

Завантаження...
Завантаження...
Завантаження...
Завантаження...
Завантаження...
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх