Шеремета могли замовити в Росії. Аваков озвучив цікаві факти

Слідство не виключає, що вбивство журналіста Павла Шеремета могли замовити з Росії.

Про це на брифінгу повідомив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

– Результати досудового розслідування умисного вбивства Павла Шеремета на даному етапі дозволяє припустити, що даний злочин ретельно підготовлений групою осіб, – замовне вбивство. Слідство не виключає версію замовного політичного вбивства, замовлення на яке надійшло саме з РФ, – заявив він.

Серед фактів, озвучених Аваковим:

1. На місці злочину виявилася знімальна група 17 каналу. Схожа ситуація була в квітні 2015 року під час вбивства Олеся Бузини. В обох випадках журналісти стверджують, що опинилися на місці злочину випадково.

2. Моніторинг телефонних з’єднань на місці злочину зафіксував 1193 з’єднання з російськими абонентами. Активізація частини з них збігається з інформаційною активністю з ситуацією під час Хресної ходи УПЦ МП у липні 2016 року.

3. У цей же період під приводом зібрання однієї з нетрадиційних церков у Київ організовано в’їхало значна кількість росіян. Сигнали з їх мобільних телефонів зафіксовані поблизу місця роботи та проживання Шеремета за кілька днів до злочину, а також вранці в день злочину.

4. У липні 2016 року Павло Шеремет у Москві зустрічався з екс-міністром доходів і зборів України Олександром Клименком. За словами свідків, це була співбесіда на посаду головного редактора Радио Вести. Шеремет повернувся із зустрічі незадоволеним і охарактеризував стан Клименка “православ’ям головного мозку”.

Читайте: Названо основну версію вбивства Шеремета

5. У своїх публікаціях Шеремет піднімав тему вербування російською ФСБ українців для ведення диверсійної діяльності на території України.

6. Шеремет був другом російського опозиціонера Бориса Нємцова, допомагав йому в написанні книги. За 3 дні до вбивства Шеремета до нього прилітав соратник Нємцова Володимир Кара-Мурза, який попросив допомоги у створенні фільму, присвяченого річниці вбивства Нємцова. До речі, кілька днів тому, після презентації цього фільму, Кара-Мурза був госпіталізований через гостре отруєння невідомою речовиною.

Нагадаємо, під час брифінгу слідство також показало обличчя можливих убивць Павла Шеремета.

Завантаження...
Завантаження...
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх
ВІТАННЯ!
Будь ласка, допоможіть нам покращити Факти -
поставте 2 чесних галочки:

1.

2. Мені

Будь-ласка, заповніть всі поля