Відродження: В законопроектах для чорнобильців необхідно повернути повноцінну допомогу постраждалим від аварії на ЧАЕС

Урядові законопроекти в соцзахист громадян, які постраждали внаслідок катастрофи на ЧАЕС, не вирішують усіх існуючих проблем ліквідаторів і стосуються лише окремих категорій чорнобильців.

Про це заявив перший заступник Голови партії Відродження Володимир Пилипенко.

Нагадаємо, в четвер Верховна Рада прийняла в першому читанні урядовий законопроект №5297, спрямований на відновлення права дітей, які втратили в результаті аварії на ЧАЕС одного з батьків, отримувати щорічну допомогу на оздоровлення. І прийняла за основу законопроект №5594, яким передбачено отримання пенсії у зв’язку з втратою годувальника в зв’язку з катастрофою на ЧАЕС.

– Законопроект половинчастий, написаний на коліні. Зокрема, дружинам (чоловікам), які втратили годувальника з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до першої категорії, надається право на призначення пенсії у зв’язку з втратою годувальника незалежно від причинного зв’язку смерті годувальників з Чорнобильською катастрофою. І все, – зазначив Володимир Пилипенко.

За словами Володимира Пилипенка, з 2006 року ліквідаторам і постраждалим “урізали” всі надбавки. Тепер пропонують надавати допомогу на харчування тільки першій та другій категорії постраждалих.

– Вирішили надавати щомісячну допомогу на харчування – 400 грн. для першої категорії постраждалих та 200 грн. – для другої категорії. От мені цікаво, як за 400 грн. з нинішніми цінами на продукти можуть вижити люди? Ніхто не говорить обсипати їх золотом. Ми всі розуміємо, в якій країні живемо. Але не треба так відверто знущатися над своїми громадянами, прирікати їх на якесь жалюгідне існування в той час, коли на фінансування політичних партій є гроші, а людям на продукти – навіть не мрійте, – вважає Володимир Пилипенко.

Він підкреслив, що депутатська група Партія Відродження майже рік готувала разом з юристами та громадськими організаціями законопроект №6292, де докладно прописаний механізм повноцінної допомоги чорнобильцям, яка стосується всіх категорій ліквідаторів, постраждалих та інвалідів.

– Чому, до речі, на розгляд парламенту не виносять законопроект №6292? Бояться? Адже в цьому законопроекті якраз і прописаний механізм реальної допомоги чорнобильцям. Можливо, тому що це не ініціатива уряду? – говорить Володимир Пилипенко.

Запропоновані депутатською групою Партія Відродження зміни торкнуться 1,9 мільйона українців, які за своїм статусом є ліквідаторами та постраждалими внаслідок Чорнобильської катастрофи. З них понад 108 тис. – інваліди.

Читайте: Чорнобиль повториться: прогноз вчених

До слова, уряд України не буде скасовувати пільги для громадян, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.

Завантаження...
Завантаження...
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх
ВІТАННЯ!
Будь ласка, допоможіть нам покращити Факти -
поставте 2 чесних галочки:

1.

2. Мені

Будь-ласка, заповніть всі поля