Хто автор атаки вірусу Petya.A – заява СБУ

До кібератаки, яка почалася 27 червня на системи українських державних та приватних підприємств за допомогою вірусу-вимагача Petya.A, причетні спецслужби Росії.

Про це повідомляє прес-центр СБУ.

У відомстві наголошують, що зараження було сплановане заздалегідь, відбувалося у кілька етапів та стартувало напередодні національного державного свята.

– Наявні дані, у тому числі отримані у рамках взаємодії з міжнародними антивірусними компаніями, дають підстави вважати, що до атак причетні ті ж самі хакерські угрупування, що у грудні 2016 року атакували фінансову систему, об’єкти транспорту та енергетики України з використанням TeleBots та Blackenergy. Це свідчить про причетність до цієї атаки спецслужб РФ, – зазначають в СБУ.

Більш того, там вважають, що вірус Petya.A є прикриттям масштабної атаки, спрямованої на Україну.

– Про це свідчить відсутність реального механізму заволодіння коштами, примітивність якого лише підтверджує думку про те, що збагачення не було ціллю атаки, – йдеться у повідомленні.

Читайте: Маршрутки їздять, пиво продається – Рetya не працює. Як сміються над кібератакою

Нагадаємо, 27 червня, у вівторок, робота більшості великих компаній була паралізована вірусом Petya.A, який вимагав $300. Він проник на комп’ютери українських компаній за допомогою програми M.E.Doc, яка використовується для електронного документообігу.

Завантаження...
Завантаження...
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх