Напередодні G20 РФ розгорнула “фейкову” спецоперацію проти України

Сьогодні зафіксовано відразу 3 інформаційних викиди однією спрямованості з боку РФ.

Міжнародне розвідувальне співтовариство InformNapalm спостерігає за інформаційними сплесками, які сигналізують про підготовку провокацій з боку Російської Федерації напередодні саміту G20 у Гамбурзі.

Спільнота відзначає, що така кількість вкидань менше, ніж на день є дуже щільним “графіком” навіть для російської пропаганди. У них мало часу, вони поспішають до саміту G20.

1. Нібито в “ЛНР” запобігли теракту проти ОБСЄ

2. В “ДНР” заявили про запобігання теракту біля коледжу в Донецьку

Синхронна робота спікерів терористичних формувань “ЛНР”, “ДНР” і російських медіа є наслідком інформаційної операції російських спецслужб, яка повинна стати відповіддю на цілий ланцюжок провалів:

1. Захоплення в полон військовослужбовця 22-ї бригади спеціального призначення ГРУ РФ Віктора Агеєва зі складу ДРГ бойовиків 24 червня 2017 року районі села Жолобок Луганській області.

2. Затримання двох диверсантів ФСБ Росії Володимира Кузнєцова і Аскара Кулуба 30 червня 2017 під час рекогносцировки місцевості у Перекопської затоки.

Крім цього, останні 2 доби спостерігалася активна підготовка до контрзаходів і провокацій: запускалися хвилі в Twitter і ЗМІ про “підготовку терактів у Донецьку”. З досвіду попередніх спецоперацій Росії на Донбасі можна припустити, що російські спецслужби вдадуться також до викрадення людей для обмінного фонду та інформаційних маніпуляцій.

Читайте: Парубій розкрив, скільки людей в Росії поширюють фейки

InformNapalm підкреслює, що інформаційні спецоперації крім відповіді на затримання російських військовослужбовців також пов’язані з підготовкою до саміту G20, який пройде з 7 по 8 липня в Гамбурзі.

Російські ЗМІ навперебій готують інформаційні приводи. Адже на саміті планується перша зустріч Путіна і Трампа, на якій постане питання Сирії та України. Путіну потрібні якісь, хоча-б фейкові козирі. На це зараз кинуті всі сили.

Відзначається, що в період з 6 по 9 березня 2017 року коли в Міжнародному суді ООН в Гаазі проводилися слухання за позовом України проти РФ за низкою звинувачень у порушенні міжнародного права і агресії проти українського народу, росіяни також вдалися до провокацій.

Тоді вони здійснили спробу дискредитації України.10 березня вони спробували розгорнути інформаційну операцію, ціллю якої було звинувачення України у тероризмі, з використанням полонених військовослужбовців.

З огляду на те, що часу у російських спецслужб досить мало, зараз вони також можуть кинути всі сили на кіднепінг і підготовку відеозаписів з полоненими військовослужбовцями, на яких під тортурами будуть змушувати давати показання провокаційного характеру. А для посилення ефекту можуть реалізувати низку навіть реальних терактів на окупованих територіях.

3. Захоплення в полон нібито майора ЗСУ 128 бригади

У другій половині дня російські ЗМІ включилися в третій виток інформаційних операцій, тиражуючи новини про захоплення в полон “майора ЗСУ з 128 бригади”, який нібито готував теракти на території “ДНР”.

Заступник командира 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади Збройних сил України Євген Бондар в коментарях виданню Hromadske.ua спростував ці дані, тиражовані в російських ЗМІ. Він підкреслив, що ніхто з військових даної бригади у полон бойовиків не потрапляв і бригада не займає позицій в Пісках.

Можна зробити висновок, що російські спецслужби в даний момент повністю повторюють кальку спецоперації, яку вони намагалися реалізувати відразу після слухань за позовом України проти РФ в Гаазі. Вони знову зайнялися кіднепінгом, викрали військовослужбовця (дані встановлюються) або використовували полоненого для створення нової легенди з метою дискредитації України на світовій арені.

Нагадаємо, раніше Факти ICTV писали, що штаб АТО опублікував текст фейкового листа від спецслужб РФ.

Завантаження...
Завантаження...
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх
ВІТАННЯ!
Будь ласка, допоможіть нам покращити Факти -
поставте 2 чесних галочки:

1.

2. Мені

Будь-ласка, заповніть всі поля