PHNjcmlwdCBkYXRhLW91dHN0cmVhbS1pZD0iMTMxOSIgZGF0YS1vdXRzdHJlYW0tZm9ybWF0PSJmdWxsc2NyZWVuIiBkYXRhLW91dHN0cmVhbS1zaXRlX2lkPSJGYWt0eV9GdWxsc2NyZWVuIiBkYXRhLW91dHN0cmVhbS1jb250ZW50X2lkPSJmYWt0eS5pY3R2LnVhIiBzcmM9Ii8vcGxheWVyLnZlcnRhbWVkaWEuY29tL291dHN0cmVhbS11bml0LzIuMDEvb3V0c3RyZWFtLXVuaXQubWluLmpzIj48L3NjcmlwdD4=

Нова школа в Києві: предмети і вчителів діти оберуть самі

У вересні в Києві почне працювати альтернативна школа повного дня для дітей від 6 до 12 років. DEC life school стане першим навчальним закладом, в якому учні будуть самостійно обирати не тільки предмети і терміни для їх вивчення, а й вчителів.

Як повідомляють представники DEC life school, перший набір – всього 50 чоловік і лише у Києві. Однак через рік планується відкриття відразу кількох шкіл у різних містах України.

Це стане тим місцем, де діти, які навчаються на дому, зможуть здавати сесії, консультуватися з педагогами і психологами та придивлятися до системи освіти, при якій пара вчитель-учень – повноправні партнери.

Також у школі щотижня будуть безкоштовні консультації для батьків з усієї України.

Навчання відбуватиметься в різновікових групах (6-8, 9-10 і 11-12 років), а програма буде побудована на блоках, у кожному з яких є обов’язкові предмети і предмети на вибір.

Читайте: Новий закон про освіту: скільки потрібно вчитися і якими будуть зарплати вчителів

Вважається, що такий підхід допоможе дитині не тільки отримати знання і розкрити таланти, а й навчитися приймати рішення і брати на себе відповідальність.

– Ми йшли до цієї школи 18 років. Протягом останніх п’яти – вивчали альтернативні школи світу. Ми зрозуміли, що, перш за все, справа в емоційної зрілості дитини. У DEC life school емоційне дозрівання конкретної дитини важливіше, ніж стандартне академічне завантаження. Завдання педагога — не заштовхнути в дитину 10 підручників, які він тут же забуде, а навчити шукати інформацію і застосовувати її, – каже співзасновниця DEC education і DEC life school Наталя Тарченко.

В основі DEC life school лежить фінська програма навчання. Відповідно до неї, у вивченні кожного предмета є мета. Тобто, дитина не просто вчить математику, а вчить її, щоб комфортно почувати себе в певних обставинах.

Крім стандартних дисциплін, навчальний план включає незвичайні для української школи предмети, наприклад, STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics) або авторський курс по створенню коміксів.

При цьому 50% навчання займає обов’язкова програма, в яку входить математика, українська та англійська мови, філософія, музика, точні та природничі науки. Кількість годин буде фіксована, але темп вивчення — індивідуальний для кожної дитини.

Друга половина часу відводиться на предмети за вибором: додаткова іноземна мова, лідерство, більше 30 студій – від мистецтва до кікбоксингу.

Розклад кожного учня ґрунтуватиметься на рішенні батьків, тьютора (ментора учня) і школи. Спочатку школа тестує знання дитини за різними напрямками, швидкість його сприйняття, таланти і запит на знання, а потім на основі результатів будує для нього індивідуальну навчальну траєкторію.

Читайте: У Києві пропонують “роботу мрії”: за відпочинок у клубі від 30 тис. грн

10 ключових принципів навчання в DEC life school

  • Навчання йде від дитини: її актуальний запит і пізнавальний інтерес у пріоритеті. Не вчитель говорить: “Ми сьогодні з вами вивчимо ось це”, а сама дитина приходить за знаннями, і тоді разом вони шукають відповідь.
  • У дітей розвивають здатність до самостійного навчання. Діти самі обирають предмети для вивчення, можуть відступити від строгих правил з підручників і шукати свої варіанти вирішення різних питань.
  • Дружня, пізнавальна і орієнтована на дитину середа. Відсутність авторитарності і травмуючого оцінювання.
  • Освіта відбувається скрізь: не тільки у школі, але і поза її стінами. Саме місто може стати платформою для навчання, коли діти переміщаються зі школи в лабораторію, потім в музей, потім на тренування в басейн.
  • Mixed age – навчання в різновікових групах: 6-8 років, 9-10 років і 11-12 років.
  • Mixed program: відсутність класно-урочної системи, програма побудована на блоках, у кожному з яких є обов’язкові предмети і предмети на вибір.
  • Наставництво і прихильність до “свого” вчителя, якого вибирають самі діти.
  • Навчання побудовано на проектній роботі і практичному застосуванні отриманих знань.
  • Постійний супровід психолога. У фокусі – розвиток емоційного інтелекту і психологічний комфорт дитини.
  • Залучення батьків до процесу роботи школи. Повноцінна навчальна програма для батьків та створення community.

Нагадаємо, раніше Факти ICTV писали, скільки коштуватиме Україні освітня реформа.

Завантаження...
Завантаження...
Завантаження...
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх