Уряд хоче потроїти податок на землю – ЗМІ

Уряд планує з 2014 року втричі підвищити ставки плати за землю

Уряд планує з 2014 року втричі підвищити ставки плати за землю, а також ліквідувати пільги для низки галузей.

Про це повідомляє видання «Коммерсантъ Украина» у статті «Почву готовят к обложению».

Міністерство фінансів підготувало зміни до Податкового кодексу, якими запропонувало переглянути ставки плати за землю з 1 січня 2014 року, підвищивши їх втричі.

Зараз ставка податку для ріллі, сінокосів і пасовищ становить 0,1% від нормативної грошової оцінки за 1 га, тобто більш як 20 грн за середньої по Україні нормативною оцінкою в 20,6 тис. грн на 1 січня 2012 року. Проте вже через рік плата може становити мінімум 68 грн.

До ділянок сільгоспугідь з багаторічними насадженнями застосовуватиметься ставка 0,09% замість 0,03%. За такою самою ставкою стягуватиметься податок з користувачів лісових земель, які зараз перераховують лише плату за спеціальне використання лісових ресурсів.

Крім того, запропоновано підвищити ставку на решту всіх категорій земель з 1% до 3% від суми нормативної оцінки ділянки несільськогосподарського призначення.

Одночасно Мінфін пропонує позбавити пільг зі сплати земельного податку – які мали діяти до 2015-2016 років – космічну, судно-, літакобудівну галузь, а також суб`єкти кінематографії. 

Ініціатива Мінфіну не стосуватиметься великих агрохолдингів, відзначають експерти. Їх орендна плата — 3-12% від нормативної оцінки землі — зараз вище за ставку земельного податку, який при цьому включено у них у фіксований сільськогосподарський податок.

Завантаження...
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх
ВІТАННЯ!
Будь ласка, допоможіть нам покращити сайт -
поставте 3 чесних галочки:

1. Я готовий щомісяця платити за доступ до сайту без реклами:

2.

3. Мені

Будь-ласка, заповніть всі поля