В Арбузова вирішили, що девальвація гривні – це покращення (відео)

Середній курс національної валюти цього року може сягнути 8 гривень 60 копійок за долар

Попри гнучкий валютний курс, ситуація з гривнею контрольована і економічних причин для її девальвації нема. У цьому не втомлюються переконувати українців керівники Нацбанку.

Сьогодні гривня здешевшала лише на кілька копійок. У середньому, в обмінниках Києва долари купували по 8,64, а продавали по 8,85.

В НБУ кажуть: такі коливання – нормальні, адже в Україні тепер гнучкий курс, але запевняють – різких стрибків не буде.

«Центральний банк своєю політикою не допускатиме пікових навантажень. Курс має змінюватися – він має як опускатися, так і підніматися», – каже директор департаменту НБУ Олена Щербакова.

Урядовці наголошують: економісти закладали на цей рік курс 8,5-8,6 за долар. І така незначна девальвація гривні насправді корисна для держави та вигідна вітчизняним експортерам, бо вони отримають більший прибуток.

«Наші експортери отримають певні цінові покращення в конкуренції на експортних ринках. По-друге, покращується ситуація конкуренції для внутрішніх виробників на внутрішньому ринку», – пояснює перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Анатолій Максюта.

До того ж, запровадити гнучкий обмінний курс вимагав від України і Міжнародний валютний фонд, який тепер може піти на поступки і дати вигідний кредит – сподіваються у Мінекономіки. Зниження курсу схвалюють і банкіри.

«Курс повинен працювати на економіку, на зростання. А у нас вся економіка працює на курс, аби він був фіксований. Давайте, друзі, пояснювати, що нічого надзвичайного не відбулося, тому що девальвація рубля і казахської тенги були значно більшою. Але гривня сильна не резервами, а конкурентоздатністю нашої економіки», – каже голова ради Незалежної асоціації банків України Роман Шпек.

Та головне – це довіра до гривні людей і бізнесу, впевнені експерти. Адже це підтримує національну валюту набагато більше за будь-які фінансові заходи.


 

//ICTV

Завантаження...
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх