Угоду про асоціацію з ЄС парафують сьогодні

Україна і ЄС парафують Угоду про асоціацію, переговори з якою тривали 5 років

Україна і ЄС парафують Угоду про асоціацію, переговори з якою тривали 5 років.

Парафування почнеться в п’ятницю в другій половині дня і триватиме близько трьох годин.

Парафування документа є технічним процесом узгодження тексту, домовленості щодо якого були досягнуті на рівні глав делегацій.

Після парафування документ повинен бути підписаний, ратифікований і імплементований, що є вже політичним процесом.

Разом з тим, як стверджують у Брюсселі, в свого роду “вичитування” ще потребує Угода про глибоку та всебічну зону вільної торгівлі. “Це не переговори, а тільки вичитування, яке триватиме певний час. Коли обидві частини будуть повністю готові, вони будуть відправлені на переклад – на це піде декілька місяців”, – зазначає джерело.

Згідно з процедурою, далі текст повинен бути переведений і переданий Раді ЄС, яка дасть мандат на його підписання. Однак, для того, щоб процес підписання відбувся, в Україні мають бути створені необхідні умови.

Зокрема, Брюссель наполягає на тому, щоб Україна поважала і дотримувалась основних європейських цінностей.

Це – верховенство права, незалежна судова система, вирішення проблеми виборчого судового правосуддя, політично мотивованих судів, проведення вільних і справедливих виборів, конституційної реформи.

“Це для нас – проблеми пріоритетно важливі для того, щоб оцінювати, чи підходить політична атмосфера для того, щоб просуватися на наступний етап”, – стверджують в Брюсселі.

Інтерфакс-Україна

Завантаження...
Завантаження...
Завантаження...
Завантаження...
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх