Опозиція хоче ліквідувати Конституційний Суд і позбавити прокуратру функцій досудового слідства

Опозиціонери та експерти-юристи обговорюють зміни правової моделі держави

Ліквідувати Конституційний Суд і позбавити прокуратуру функцій досудового слідства і загального нагляду. Це одні з головних пунктів реформи судової і правоохоронної системи, яку пропонує об’єднана опозиція. 

У ці хвилини в столиці триває круглий стіл, де опозиціонери та експерти-юристи обговорюють зміни правової моделі держави. На думку Арсенія Яценюка, потрібно започаткувати новий інститут присяжних: який складатиметься не з 3 людей, а з 12, і суддів, які розглядатимуть злочини проти основ національної безпеки.

Також опозиціонери пропонують дозволити оскаржувати порушення кримінальної справи, яке чинним Кодексом не передбачено. Питання ж щодо високопосадовців має розглядати Вищий суд у складі 5 служителів Феміди.

Опозиціонери наполягають на відновленні статусу Верховного Суду і Вищої ради юстиції.

“Вища рада юстиції повинна формуватися виключно суддівським корпусом, виключно з’їздами суддів. І ми повинні позбавити суддівський корпус від впливів, як Президентів і прем’єрів, так і будь-яких інших осіб, які є абсолютно окремою гілкою влади”, – вважає голова Ради Об’єднаної опозиції “Батьківщина” Арсеній Яценюк.

// ICTV

Завантаження...
Завантаження...
Завантаження...
Завантаження...
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх