Богатирьова: Мовне питання розкололо суспільство

Мовне питання вимагає рішення не тимчасового, а стратегічного характеру, вважає віце-прем’єр

Робоча група, ініціатором створення якої виступив Президент України Віктор Янукович, розроблятиме сучасне, актуальне мовне законодавство, яке збалансовано забезпечить мовні потреби всіх громадян України.

Про це повідомила Віце-прем’єр-міністр України Раїса Богатирьова.

Вона зазначила, що одним із головних завдань робочої групи буде розроблення змін до ухваленого 3 липня парламентом закону «Про засади державної мовної політики». Р.Богатирьова нагадала, що Глава держави доручив створити робочу групу при Кабінеті Міністрів, яка працюватиме над удосконаленням законодавства щодо порядку застосування мов в Україні.

«Робоча група працюватиме над створенням документу, який би забезпечив розвиток і повноцінне функціонування української мови, а також гарантував вільний розвиток і застосування інших рідних мов для громадян України», – сказала вона.

На переконання Р.Богатирьової, мовне питання призвело до ще більшої політизації в суспільстві, особливо ситуація загострилася в період передвиборчої кампанії. «Мовне питання потребує вирішення не тимчасового, а стратегічного характеру», – додала Віце-прем’єр-міністр.

«Ці кроки надзвичайно важливі для утвердження нашої державності і для того, щоб усі громадяни України мали рівні права. Ми націлені працювати над тим, щоб Україна нарешті отримала сучасне, актуальне мовне законодавство, яке збалансовано забезпечить мовні потреби всіх громадян», – сказала Р.Богатирьова.

Вона зазначила, що робоча група стане тим майданчиком, де можна буде узгодити питання розвитку сучасного мовного законодавства якраз у стратегічному вимірі.

«Учасники робочої групи працюватимуть над розробкою Державної програми всебічного розвитку і функціонування української мови», – додала Р.Богатирьова, зазначивши, що ця програма максимально сприятиме розвитку української мови. Також буде створено Наглядову раду, яка відслідковуватиме, як швидко й ефективно програма втілюється в життя.

// ICTV

 

Завантаження...
Завантаження...
Завантаження...
Завантаження...
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх