Голову ЦВК звільнили за листування з Тимошенко (фото, відео)

Однією з причин, чому Шаповала звільнили, стала його позиція щодо можливості балотування Юлії Тимошенко на президентських виборах 2015 року

Прес-служба «Батьківщини» заявила, що спікер парламенту Володимир Рибак збрехав про те, що Володимир Шаповал подав заяву про звільнення з посади голови ЦВК.

Партія оприлюднила два відео. На першому спікер під час брифінгу у парламенті 1 липня заявив, що керівник ЦВК написав заяву про відставку.

На другому під час пленарного засідання Верховної Ради у четвер спікер відмовився від своїх слів. «Я таку заяву не робив, ніколи такої заяви не робив», – заявив він.

Разом з тим видання “Главком” пише, що однією з причин, чому Шаповала звільнили, стала його позиція щодо можливості балотування Юлії Тимошенко на президентських виборах 2015 року. Конституція дозволяє засудженим йти в президенти, і тільки закон про вибори це забороняє. Норми Конституції є нормами прямої дії.

Тимошенко 20 лютого 2013 року передала до ЦВК лист, в якому просила повідомити про позицію комісії щодо права засудженого балотуватися.

Шаповал у своєму листі від 19 березня повідомив, що провів нараду з усіма членами ЦВК, які уповноважили його написати Тимошенко, що закон про вибори Президента суперечить Конституції, а ЦВК насамперед керується Конституцією.

Завантаження...
Завантаження...
Завантаження...
Завантаження...
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх