У Криму ФСБ проводить допити проукраїнських користувачів Facebook

Після 5-6 годин розмови співробітники ФСБ повертаються у квартиру (будинок), де вилучають оргтехніку (ноутбук, комп`ютер, флеш-носії).

Федеральна служба безпеки РФ з 22 серпня проводить ”профілактичні бесіди” з проукраїнськими активістами, які публікують або діляться постами про День Незалежності України у Facebook.

Про це повідомляє портал BSNews.

За даними Мобільної групи правозахисників в АРК, а також власних джерел BSNews, напередодні Дня Незалежності України, співробітники ФСБ приходять до активістів додому, без будь-яких документів, повісток, попередніх дзвінків і забирають їх територіальні відділення, де починають звинувачувати в стандартному для окупантів наборі дій: участь у ”Правому секторі”; фашизм; підтримка єдності України; порушення територіальної цілісності РФ.

Після 5-6 годин розмови повертаються у квартиру (будинок), де вилучають оргтехніку (ноутбук, комп`ютер, флеш-носії), знову ж таки, без дозвільних документів, санкцій суду тощо. Просять (а саме змушують, залякуючи кримінальною відповідальністю) підписати ”добровільну” видачу співробітникам ФСБ ноутбука (комп`ютера).

Активістам видають підписку про заборону виїзду на пару-трійку днів (до 26-27 серпня), на такий же період забирають і оргтехніку.

До активістів застосовують норми статті 280-1 Кримінального кодексу РФ, а саме зміни, що набули чинності 9 травня 2014 року, згідно з федеральним законом N 433-ФЗ від 28.12.2013: «Публічні заклики до вчинення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації».

Завантаження...
Завантаження...
Завантаження...
Завантаження...
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх