Країни Балтії готові відключитися від російської енергії

Голови комісій у справах ЄС парламентів Балтійських країн і Польщі сьогодні обговорили в Нарві можливість від’єднання балтійських енергомереж від Росії

Голови комісій у справах ЄС парламентів Балтійських країн і Польщі сьогодні обговорили в Нарві можливість від’єднання балтійських енергомереж від Росії для зміцнення енергетичної безпеки. Про це повідомляє російське агентство РІА Новости з посиланням на прес-службу естонського парламенту.

«Від’єднання балтійських електромереж від Росії вже розпочато. В серпні Єврокомісії було подане клопотання про фінансування третього електричного з’єднання між Естонією і Латвією, яке має бути побудовано до 2020 року. Крім цього, необхідно три електричних з’єднання між Литвою і Польщею », – повідомив голова комісії у справах ЄС естонського парламенту Калле Паллінг.

На зустрічі також обговорили необхідність розвитку єдиного ринку газу. Як позитивний приклад було виділено майбутнє відкриття терміналу природного газу в литовській Клайпеді в майбутній понеділок. Сторони вважають, що завдяки терміналу залежність регіону від монополіста в газовому секторі російського «Газпрому», знизиться. Підвищиться енергетична безпека в усьому регіоні.

Раніше повідомлялося, що СПГ-термінал у Клайпеді почне діяти на початку грудня. Потужність терміналу складатиме порядка 2-3 мільярдів кубометрів на рік.

Завантаження...
Завантаження...
Завантаження...
Завантаження...
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх