Коломойський подасть до суду на Україну на 5 мільярдів доларів

Міноритарії «Укрнафти» упродовж двох тижнів подадуть до суду позов проти НАК «Нафтогаз України» і держави на $5 млрд 

Міноритарії «Укрнафти» упродовж двох тижнів подадуть до суду позов проти НАК «Нафтогаз України» і держави на $5 млрд, повідомив ключовий міноритарій Ігор Коломойський на засіданні наглядової ради компанії в п’ятницю.

«Все готово, адвокати визначені, суд визначений», – сказав він, передає Forbes Україна.

Нагадаємо, в січні 2015 року три кіпрські компанії – міноритарні акціонери ПАТ «Укрнафта» зажадали від України $5 млрд як компенсацію за дії уряду і НАК «Нафтогаз України», направивши листа на адресу міністра енергетики та вугільної промисловості України Володимира Демчишина.

Читайте: Новий скандал навколо “Укрнафти” (відео) 

У цьому документі кіпрські компанії стверджували, що Україна протягом 2006-2014 рр. обмежувала «Укрнафту» в праві вільного продажу залишків газу на ринку, незважаючи на відповідні рішення судів.

На думку Littop Enterprises, Dridgemont Ventures і Bordo Management, через обмеження з продажу газу «Укрнафта» не має коштів для повного покриття податкових зобов’язань, а Державна фіскальна служба нараховує штрафні санкції, що ставлять під загрозу подальшу ефективну роботу компанії.

Компанії-міноритарії запропонували представникам України зв’язатися з ними для вирішення спору мирним шляхом, відводячи на це три місяці. В іншому випадку вони мали намір звернутися в міжнародний арбітраж, спираючись на норми Договору про приєднання України до Енергетичного співтовариства.

Завантаження...
Завантаження...
Завантаження...
Завантаження...
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх