У Міносвіти обіцяють, що «липових» медалістів не буде

У Міносвіти говорять про необхідність запровадження державної підсумкової атестації з низки предметів.

Випускні іспити у формі незалежного тестування, яке проходитиме навіть не в стінах школи, унеможливить “купівлю” медалей і високих балів атестата.

Про це ZN.UA розповів голова Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) Ігор Лікарчук.

Коментуючи проведення шкільного випускного іспиту (державної підсумкової атестації, або ДПА) з української мови у формі ЗНО, Лікарчук заявив про необхідність запровадження ДПА та інших предметів.

“Але є питання фінансів, є питання готовності наших шкіл. Сьогодні багато вчителів криком кричать: треба було попередити за рік, щоб ми підготували дітей. Розумієте підхід: ми ГОТУЄМО до ДПА, а не організовуємо навчальний процес так, щоб учні засвоювали навчальний матеріал, а ДПА було лише інструментом перевірки рівня засвоєння! Але люди, які серйозно хочуть реформувати освіту, глибоко переконані: наступного року нам треба робити ДПА в такому вигляді і з математики, і з інших предметів”, – наголосив голова УЦОЯО.

Коментуючи репліку ZN.UA про те, що випускні іспити у формі ЗНО унеможливлять “купівлю” високих балів атестата, Лікарчук зазначив: “І не тільки це. Провівши ДПА у формі ЗНО, ми фактично здійснимо серйозне моніторингове дослідження якості підготовки випускників шкіл з української мови”.

Фото: telegraf.in.ua

Завантаження...
Завантаження...
Завантаження...
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх