У якому випадку відбудеться референдум по федералізації (відео)

Чи справді президент готовий до такого кроку і чи він на часі журналіст “Фактів” запитав у політолога Володимира Фесенка.

Минулого тижня Петро Порошенко заявив, що готовий винести на референдум питання федералізації України. Чи справді президент готовий до такого кроку і чи він на часі журналіст “Фактів” запитав у політолога Володимира Фесенка.

– Питання федералізації – чи потрібно виносити його на референдум?

– Я думаю, що це лише профілактична заява, оскільки це питання ставлять росіяни, іноді сепаратисти. Нас це не хвилює, але Порошенко іноді їм нагадує, що може вдатися до референдуму.

У перспективі навряд чи це станеться, оскільки референдум затягне конституційний процес як мінімум на півроку. У нас немає на це часу. Але якщо питання стоятиме руба, то для того, щоб продемонструвати не лише Росії, а передусім нашим західним партнерам, яке ставлення українців до федералізації, референдум може буде проведений.

Не виключаю, що в перспективі референдум буде проведений зі спірних ключових питань (статусу мови, форми правління) які, наприклад, виникнуть всередині коаліції.

– На нас тисне Захід?

– Немає тиску Заходу, це Росія намагається на нас тиснути через Захід, намагаючись просунути своє трактування Мінських домовленостей.

 


 

Завантаження...
Завантаження...
Завантаження...
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх