Євреїв більше не звинувачують у смерті Христа

Папа Римський Бенедикт XVI зняв з єврейського народу історичне звинувачення в розп’ятті Ісуса Христа, запропонувавши нове розуміння відомих рядків 27-ї глави Євангелія від Матвія.

За словами понтифіка, пролита кров Христа “має властивість спокутувати” і не може “бути прокляттям”. Про це повідомляє сьогодні британська радіостанція Бі-бі-сі, інформуючи про публікацію трьох нових глав з книги нинішнього глави Римсько-католицької церкви “Ісус з Назарета: Від в’їзду до Єрусалиму до Вознесіння”.

 

У своїй роботі Бенедикт ХVI вказує, що події, описані Матвієм у 27 главі вимагають глибшого прочитання і розуміння. Апостол пише, що на питання Пілата, який вершив суд, про те, розіпнути Христа або відпустити, натовп кричав: “нехай буде розіпнутий”. “І, відповідаючи, увесь народ сказав: кров Його на нас і на дітях наших”

/Матвій 27:25/.

 

Впродовж століть католицька церква використовувала цей фрагмент Євангелія від Матвія для звинувачення усього єврейського народу в “злочині проти Бога”. В Середні віки це було приводом для погромів, гонінь і масових вбивств євреїв у християнській Західній Європі і на Близькому Сході.

 

У 1965 році Другий Ватиканський собор вирішив, що смерть Христа не може бути приписана єврейському народу. Зараз Ватикан робить черговий крок у перегляді власної історичної спадщини. //ІТАР-ТАРС

Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх