Гранти фермерам до 3 млн грн. Куди й кому звертатися
В Україні запустили американський проект USAID за підтримки аграрного та сільського розвитку. У рамках проекту аграрії отримують не лише навчання та експертну підтримку, а й гранти на розвиток бізнесу.
Суницю, малину та інші літні ягоди в Україні вирощують аж до морозів. Проте, аби вийти на зовнішні ринки необхідні комплекси по зберіганню, сортуванню й реалізації ягід, на які у аграріїв немає коштів.
Вартість таких комплексів оцінюються в мільйони гривень. А невеликому бізнесу кредити непосильні.
Дивіться: Як заробити в Україні мільйон за сезон та що вирощувати
Допомогти зі стратегіями й відбором проектів обіцяють українські фінустанови. Зокрема Банк Кредит Дніпро, з яким Агентство США підписало меморандум про співпрацю.
– Ми прагнемо допомогти малим та середнім фермерським господарствам стати конкурентоздатними на вітчизняному та закордонних ринках шляхом доступних фінансових рішень. І ми надзвичайно раді, що знайшли однодумця в особі банку Кредит Дніпро, – каже керівник проекту USAID Патрік Рейдер.
У Банку пояснюють: скористатися кредитами зможуть усі малі та середні фермери, які займаються виробництвом овочів, фруктів і ягід, а також молочної продукції. Головне – мати чітке бачення розвитку своєї справи.
Зі свого боку, проект USAID з підтримки аграрного та сільського розвитку протягом цього року планує надати гранти. Сума гранту для підприємства становить від 650 тисяч гривень до 3 мільйонів. Тож охочих спробувати вивести свій бізнес на новий рівень чекають із заявками в банку Кредит Дніпро.
Раніше Факти ICTV писали, які фрукти та овочі корисніші. З’ясувалося, що у заморожених фруктах і овочах вміст вітамінів С, А та солі фолієвої кислоти вище, ніж у тих, які зберігалися в холодильнику.