PHNjcmlwdCBkYXRhLW91dHN0cmVhbS1pZD0iMTMxOSIgZGF0YS1vdXRzdHJlYW0tZm9ybWF0PSJmdWxsc2NyZWVuIiBkYXRhLW91dHN0cmVhbS1zaXRlX2lkPSJGYWt0eV9GdWxsc2NyZWVuIiBkYXRhLW91dHN0cmVhbS1jb250ZW50X2lkPSJmYWt0eS5pY3R2LnVhIiBzcmM9Ii8vcGxheWVyLnZlcnRhbWVkaWEuY29tL291dHN0cmVhbS11bml0LzIuMDEvb3V0c3RyZWFtLXVuaXQubWluLmpzIj48L3NjcmlwdD4=

Нова школа в Києві: предмети і вчителів діти оберуть самі

У вересні в Києві почне працювати альтернативна школа повного дня для дітей від 6 до 12 років. DEC life school стане першим навчальним закладом, в якому учні будуть самостійно обирати не тільки предмети і терміни для їх вивчення, а й вчителів.

Як повідомляють представники DEC life school, перший набір – всього 50 чоловік і лише у Києві. Однак через рік планується відкриття відразу кількох шкіл у різних містах України.

Це стане тим місцем, де діти, які навчаються на дому, зможуть здавати сесії, консультуватися з педагогами і психологами та придивлятися до системи освіти, при якій пара вчитель-учень – повноправні партнери.

Також у школі щотижня будуть безкоштовні консультації для батьків з усієї України.

Навчання відбуватиметься в різновікових групах (6-8, 9-10 і 11-12 років), а програма буде побудована на блоках, у кожному з яких є обов’язкові предмети і предмети на вибір.

Читайте: Новий закон про освіту: скільки потрібно вчитися і якими будуть зарплати вчителів

Вважається, що такий підхід допоможе дитині не тільки отримати знання і розкрити таланти, а й навчитися приймати рішення і брати на себе відповідальність.

– Ми йшли до цієї школи 18 років. Протягом останніх п’яти – вивчали альтернативні школи світу. Ми зрозуміли, що, перш за все, справа в емоційної зрілості дитини. У DEC life school емоційне дозрівання конкретної дитини важливіше, ніж стандартне академічне завантаження. Завдання педагога — не заштовхнути в дитину 10 підручників, які він тут же забуде, а навчити шукати інформацію і застосовувати її, – каже співзасновниця DEC education і DEC life school Наталя Тарченко.

В основі DEC life school лежить фінська програма навчання. Відповідно до неї, у вивченні кожного предмета є мета. Тобто, дитина не просто вчить математику, а вчить її, щоб комфортно почувати себе в певних обставинах.

Крім стандартних дисциплін, навчальний план включає незвичайні для української школи предмети, наприклад, STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics) або авторський курс по створенню коміксів.

При цьому 50% навчання займає обов’язкова програма, в яку входить математика, українська та англійська мови, філософія, музика, точні та природничі науки. Кількість годин буде фіксована, але темп вивчення — індивідуальний для кожної дитини.

Друга половина часу відводиться на предмети за вибором: додаткова іноземна мова, лідерство, більше 30 студій – від мистецтва до кікбоксингу.

Розклад кожного учня ґрунтуватиметься на рішенні батьків, тьютора (ментора учня) і школи. Спочатку школа тестує знання дитини за різними напрямками, швидкість його сприйняття, таланти і запит на знання, а потім на основі результатів будує для нього індивідуальну навчальну траєкторію.

Читайте: У Києві пропонують “роботу мрії”: за відпочинок у клубі від 30 тис. грн

10 ключових принципів навчання в DEC life school

  • Навчання йде від дитини: її актуальний запит і пізнавальний інтерес у пріоритеті. Не вчитель говорить: “Ми сьогодні з вами вивчимо ось це”, а сама дитина приходить за знаннями, і тоді разом вони шукають відповідь.
  • У дітей розвивають здатність до самостійного навчання. Діти самі обирають предмети для вивчення, можуть відступити від строгих правил з підручників і шукати свої варіанти вирішення різних питань.
  • Дружня, пізнавальна і орієнтована на дитину середа. Відсутність авторитарності і травмуючого оцінювання.
  • Освіта відбувається скрізь: не тільки у школі, але і поза її стінами. Саме місто може стати платформою для навчання, коли діти переміщаються зі школи в лабораторію, потім в музей, потім на тренування в басейн.
  • Mixed age – навчання в різновікових групах: 6-8 років, 9-10 років і 11-12 років.
  • Mixed program: відсутність класно-урочної системи, програма побудована на блоках, у кожному з яких є обов’язкові предмети і предмети на вибір.
  • Наставництво і прихильність до “свого” вчителя, якого вибирають самі діти.
  • Навчання побудовано на проектній роботі і практичному застосуванні отриманих знань.
  • Постійний супровід психолога. У фокусі – розвиток емоційного інтелекту і психологічний комфорт дитини.
  • Залучення батьків до процесу роботи школи. Повноцінна навчальна програма для батьків та створення community.

Нагадаємо, раніше Факти ICTV писали, скільки коштуватиме Україні освітня реформа.

Завантаження...
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх