PHNjcmlwdCBkYXRhLW91dHN0cmVhbS1pZD0iMTMxOSIgZGF0YS1vdXRzdHJlYW0tZm9ybWF0PSJmdWxsc2NyZWVuIiBkYXRhLW91dHN0cmVhbS1zaXRlX2lkPSJGYWt0eV9GdWxsc2NyZWVuIiBkYXRhLW91dHN0cmVhbS1jb250ZW50X2lkPSJmYWt0eS5pY3R2LnVhIiBzcmM9Ii8vcGxheWVyLnZlcnRhbWVkaWEuY29tL291dHN0cmVhbS11bml0LzIuMDEvb3V0c3RyZWFtLXVuaXQubWluLmpzIj48L3NjcmlwdD4=

Зброя, яка захищає Україну. 47 видів техніки, яку треба побачити

До Дня незалежності України у вівторок, 23 серпня, на Хрещатику відкрилася виставка новітнього українського озброєння Міць Нескорених. Факти ICTV побували там і представляють вам 47 найцікавіших експонатів військової техніки.

Всього на виставці представлено 67 зразків озброєння ЗСУ. Там можна побачити артилерійські установки, танки, бойові машини піхоти, бронетранспортери, вантажні та санітарні автомобілі.

Всі вони після виставки будуть передані в зону АТО.

Бронетранспортер БТР-ЗДА

Виробник: Державне підприємство Київський бронетанковий завод

Довжина: 7,85 м

Ширина: 2,9 м

Висота: 2,774 м

Колісний, плаваючий, з колісною формулою 8*8 бронетранспортер, призначений для оснащення підрозділів, які здатні вести бойові дії у різноманітних умовах, у тому числі в умовах застосування супротивником зброї масового ураження, на дорогах з будь-яким покриттям та в умовах бездоріжжя і різних кліматичних умовах.

На БТР-ЗДА встановлено бойовий модуль Штурм.

Танк Т-80

Виробник: ДП Харьківський бронетанковий завод

Довжина з гарматою вперед: 9, 656 м

Ширина: 3, 589 м

Висота: 2, 193 м

Екіпаж: три людини

Танк Т-80 – э першим серійним танком з газотурбінною силовою установкою.

Має бойові характеристики (вогнева потужність та захищеність) на рівні Т-64БВ та більш високу маневреність.

Низький рівень шуму та практично бездимний випуск від газотурбінного двигуна створює умови для гарного маскування машини.

На машину встановлюються прилади та системи вітчизняного виробництва, які за своїми технічними характеристиками перевищують існуючі аналоги.

Бронетранспортер БТР-4Е

Головний розробник та виробник: ДП Харьківське конструкторське бюро з машинобудування ім. О.О. Морозова

Екіпаж: 3 (командир, оператор, водій)

Десант: 7 людей

Довжина: 7, 878 м

Ширина: 2, 983 м

Висота: 3, 05 м

Бронетранспортер БТР-4Е призначений для оснащення підрозділів, які здатні вести бойові дії в різноманітних умовах, у тому числі в умовах застосування супротивником зброї масового ураження, на дорогах з будь-яким покриттям а в умовах бездоріжжя і різних кліматичних умовах.

На БТР-4Е встановлено бойовий модуль Парус.

Бронетранспортер БТР-80

Екіпаж: 3 (командир, оператор, водій)

Довжина: 7, 65 м

Ширина: 2,9 м

Висота: 2, 46 м

Бронетранспортер БТР-80 – бойова колісна плаваюча машина, яка має озброєння, броньований захист, велику рухомість та призначена для застосування в складі механізованих підрозділів.

Для ведення бойовим розрахунком прицільного вогню зі стрілецької зброї корпус машини обладнаний спеціальними амбразурами з шаровими опорами.

На машину встановлюється новітня радіостанція Либідь К-2РБ та пневматичні безкамерні шини КИ-113 з регульованим тиском вітчизняного виробництва.

Бойова броньована  колісна машина Дозор Б

Головний розробник: ДП Харьківське конструкторське бюро з машинобудування ім. О.О. Морозова

Довжина: 5,4 м

Ширина: 2, 4 м

Висота: 2, 28 м

Екіпаж: 3

Десант: 8

Бойова броньована колісна машина Дозор Б призначена для оснащення підрозділів, які здатні вести бойові дії в різноманітних умовах застосування супротивником зброї масового ураження, на дорогах з будь-яким покриттям та в умовах бездоріжжя і різних кліматичних умовах.

Танк Т-64 БВ

Головний розробник: ДП Харківське конструкторське бюро з машинобудування ім. А.А. Морозова

Вага: 42, 4 т

Довжина: 9, 225 м

Ширина: 3,415 м

Висота: 2, 19 м

Екіпаж: 3

Танк Т-64 БВ – є результатом модернізації танка Т-64Б.

В ході модернізації на машину встановлюються прилади та системи вітчизняного виробництва, які за своїми технічними характеристиками перевищують існуючі аналоги.

Танк БМ Булат

Виробник: ДП Завод ім. В.О. Малишева

Рік прийняття на озброєння: 2004

Вага: 45 т

Танк БМ Булат – є результатом модернізації танка Т-64БВ з метою доведення бойових та технічних характеристик танку до сучасного рівня шляхом підвищення рухомості вогневої потужності та захищеності машини.

Під час модернізації на машину було встановлено приціл 1Г46М, додаткові броньовані листи і башти, бортові екрани з вбудованим динамічним захистом, а також встановлено більш потужний двигун.

Танк Т-72АМТ

Виконавець модернізації: ДП Київський бронетанковий завод

Бойова вага: 43 т

Довжина: 9, 53 м

Ширина: 3,59 м

Висота: 2, 19 м

Танк Т-72АМТ – є результатом модернізації танка Т-72А шляхом встановлення приладів та систем вітчизняного виробництва, які за своїми технічними характеристиками перевизують існуючі аналоги.

На машину встановлено: прилади нічного бачення з електронно-оптичним перетворювачем 3-го покоління, нічний приціл з можливістю ведення вогню керованою ракетою Комбат, прилад нічний механіка-водія, комплекс динамічного захисту.

Танк БМ Оплот

Виробник: ДП Завод ім. В.О. Малишева

Рік прийняття на озброєння: 2009

Бойова вага: 49, 5 т

Екіпаж: 3

Танк БМ Оплот є новітнім зразком вітчизняного виробництва, з бойовими і технічними характеристиками сучасного рівня.

На танку БМ Оплот було впроваджено: нова зварно-катана башта, динамічний захист нового покоління, тепловізійний приціл, цифровий комплекс оптико-електронної протидії.

Спеціалізований броньований автомобіль Козак-2М

Виробник: Наукове-виробниче підприємство Пратика

Довжина: 6, 62 м

Ширина: 2, 57 м

Висота: 3, 035 м

Спеціалізований броньований автомобіль Козак-2М призначений для перевезення особового складу транспортування зразків озброєння, військових вантажів і майна по всіх видах доріг .

Також його призначення полягає у проведенні спеціальних операцій, таких як патрулювання, супровід транспортних засобів при виконанні спеціальних завдань, передача розпоряджень та забезпечення зв’язку, вогневої підтримки особового складу в бою.

Спеціалізований броньований автомобіль Варта

Виробник: Конструкторське-виробниче підприємство Українська бронетехніка

Довжина: 6, 865 м

Ширина: 2, 55 м

Висота: 2, 875 м

Спеціалізований броньований автомобіль Варта призначений для перевезення особового складу, транспортування зразків озброєння, військових вантажів і майна  по всіх видах доріг.

Автомобіль призначений для проведення спеціальних операцій, таких як розвідка, патрулювання, супровід транспортних засобів, а також для захисту екіпажу та особового складу.

Спеціалізований броньований автомобіль Козак-2

Виробник: Наукове-виробниче підприємство Практика

Довжина: 7, 24 м

Ширина: 2, 535 м

Висота: 3, 34 м

Спеціалізований броньований автомобіль Козак-2 призначений для перевезення особового складу, транспортування зразків озброєння, військових вантажів і майна  по всіх видах доріг.

Автомобіль призначений для проведення спеціальних операцій, таких як розвідка, патрулювання, супровід транспортних засобів, а також для захисту екіпажу та особового складу.

 Спеціалізований броньований автомобіль КрАЗ-Fiona

Виробник: ПрАТ АвтоКрАЗ

Довжина: 7, 86 м

Ширина: 2 72 м

Висота: 3, 355 м

Спеціалізований броньований автомобіль КрАЗ-Fiona призначений для виконання завдань по оперативному транспортуванню особового складу до місця проведення спецоперацій, а також вантажів і різного устаткування.

Спеціалізований броньований автомобіль КрАЗ-Shrek 

Виробник: ПрАТ АвтоКрАЗ

Довжина: 7, 99 м

Ширина: 3, 3 м

Висота з баштою: 3, 53 м

Спеціалізований броньований автомобіль КрАЗ-Shrek призначений для виконання завдань по оперативному транспортуванню особового складу до місця проведення спецоперацій, а також вантажів і різного устаткування.

Спеціалізований броньований автомобіль КрАЗ-Hulk 

Виробник: ПрАТ АвтоКрАЗ

Довжина: 6, 185 м

Ширина: 2, 57 м

Висота: 3, 48 м

Спеціалізований броньований автомобіль КрАЗ-Hulk призначений для виконання завдань по оперативному транспортуванню особового складу до місця проведення спецоперацій, а також вантажів і різного устаткування.

Спеціалізований броньований автомобіль SPARTAN-APC

Виробник: ПрАТ АвтоКрАЗ

Рік отримання на укомплектування: 2014

Довжина: 6, 05 м

Ширина: 2, 42 м

Висота: 2, 765 м

Спеціалізований броньований автомобіль SPARTAN-APC призначений для перевезення особового складу по дорогам з різноманітним покриттям, бездоріжжю та місцевості.

Спеціалізований броньований автомобіль КрАЗ-Cougar

Виробник: ПрАТ АвтоКрАЗ

Довжина: 5, 182 м

Ширина: 2, 082 м

Висота: 2, 368 м

Спеціалізований броньований автомобіль КрАЗ-Cougar призначений для виконання завдань по оперативному транспортуванню особового складу, а також вантажів і устаткування різного призначення.

Легкий тактичний броньований автомобіль БАРС-8

Виробник: Дочірнє підприємство Автоскладальний завод №2

Довжина: 6, 5 м

Ширина: 2, 55 м

Висота: 3, 236 м

Легкий тактичний броньований автомобіль БАРС-8 призначений для перевезення особового складу, транспортування зразків озброєння, військових вантажів.

Його поле дії – це супровід транспортних засобів, передача розпоряджень, вогневої підтримки,  а також для захисту екіпажу особового складу, що транспортується.

Самохідна легкоброньована  платформа Тритон-0104

Самохідна легкоброньована  платформа Тритон-0104 призначена для здійснення патрулювання, розвідки, проведення оборонних та антитерористичних операцій, перевезення особового складу та малогабаритних вантажів в умовах ймовірного бойового зіткнення.

БРДМ-2Л1

Виробник: ДП Миколаївський бронетанковий завод

Довжина: 5, 75 м

Ширина: 2, 35 м

Висота: 2, 325 м

Броньована розвідувально-дозорна машина БРДМ-2Л1 – є результатом модернізації БРДМ-2.

Під час модернізації на машину було встановлено додаткові люки для ведення стрільби, сидіння екіпажу та десанту; встановлено бокові двері для висадки десанту.

Бойова машина піхоти БМП-2

Довжина: 6, 735 м

Ширина: 2, 45 м

Висота: 2, 85 м

Бойова машина піхоти БМП-2 – гусенична бойова плаваюча машина, яка є основним озброєнням механізованих підрозділів.

Озброєння БМП-2 дозволяє вести боротьбу з різними цілями, включаючи танки та бойові гелікоптери.

На машину встановлюються прилади та системи вітчизняного виробництва, які за своїми технічними характеристиками перевищують існуючі аналоги.

Спеціалізований броньований вантажний автомобіль для перевезення ракет та боєприпасів на шасі автомобіля МАЗ-6317 з мультиліфтом

Виробник: Науково-виробниче підприємство Практика, Київ

Довжина: 9, 45 м

Ширина: 2, 78 м

Висота: 3, 46 м

Спеціалізований броньований вантажний автомобіль для перевезення ракет та боєприпасів на шасі автомобіля МАЗ-6317 з мультиліфтом призначений для перевезення боєприпасів, монтажу засобів само навантаження саморозвантаження, а також захисту від куль, уламків мін і снарядів особового складу, що розміщується в кабіні автомобіля.

Похідний автомобіль клуб-друкарня

Рік випуску: 2016

Похідний автомобіль клуб-друкарня здатен проводити здійснення заходів морально-психологічного забезпечення особового складу у польових умовах, забезпечувати інформаційно-психологіну протидію можливому негативному впливу на особовий склад , виконувати функції мобільної похідної друкарні.

Автомобіль HMMWV M1114

Виробник: компанія AM Generel, США

Довжина: 4, 83 м

Ширина: 2, 83

Висота: 2, 16 м

Автомобіль HMMWV M1114  призначений для перевезення людей, вантажів, спеціального обладнання родів військ і служб всіма видами доріг.

Легковий автомобіль БОГДАН-2351

Легковий автомобіль БОГДАН-2351 призначений для перевезення особового складу транспортування невеликих вантажів і майна по всіх видах доріг.

Проведення спеціальних операцій: патрулювання, супровід транспортних засобів при виконанні спеціальних завдань.

Бойовий броньований автомобіль Land Rover Defender Командирський

Бойовий броньований автомобіль Land Rover Defender Командирський призначений для перевезення мобільних груп по всім дорогам, чергування в пунктах пропуску і на інших ділянках державного кордону.

Броньована медична машина МТ-ЛБС

Довжина: 6, 454 м

Ширина: 2, 86 м

Висота: 1, 865

Броньована медична машина МТ-ЛБС призначена для збору та евакуації поранених з поля бою з одночасним наданням невідкладної медичної допомоги під час транспортування.

Санітарний автомобіль БОГДАН-2251

Санітарний автомобіль БОГДАН-2251 створений з урахуванням сучасних вимог та передового досвіду надання невідкладної медичної допомоги військовим.

Автомобіль передбачає укомплектування як штатним обладнанням, передбаченим для санітарних автомобілів ЗСУ класу А, так і обладнанням для медичних автомобілів класу А1/А2.

Вантажний автомобіль БОГДАН-5316

Ця техніка призначена для оперативного перевезення особового складу, транспортування зразків озброєння, військових вантажів і майна.

Вантажний автомобіль КрАЗ-5233ВЕ

Виробник: ПрАТ АвтоКрАЗ

Довжина: 7,9 м

Ширина: 2, 75 м

Висота: 3, 15 м

Він призначений для перевезення особового складу, а також різного устаткування в екстремальних природних і дорожніх умовах.

Вантажний автомобіль КрАЗ-6322

Виробник: ПрАТ АвтоКрАЗ

Довжина: 9,1 м

Ширина: 2, 72 м

Висота: 3, 12 м

Багатоцільовий повнопривідний автомобіль призначений для транспортування особового складу, а також різних вантажів. Може використовуватися як баластний тягач для транспортування літаків.

Полкова землерийна машина ПЗМ-3-01

Вона призначена для риття траншей і котлованів у намерзлих і мерзлих грунтах.

Також машина може бути використана в цивільному секторі при виконанні меліоративних робіт, прокладання силових електричних ліній і ліній зв’язку.

Протитанкова гармата МТ-12 Рапіра

Рік прийняття на озброєння: 1972

100-мм протитанкова гармата призначена для ураження танків, самохідних артилерійських установок, бронетранспортерів та іншої техніки.

Також її використовують для руйнування довготривалих вогневих точок противника, а також знищення живої сили противника, яка знаходиться в укриттях польового типу.

Самохідна гаубиця Гвоздика

Рік прийняття на озброєння: 1971

122-мм самохідна гаубиця Гвоздика призначена для ураження та знищення вогневих засобів противника, руйнування вогневих точок, дротяних загороджень та інших споруд польового типу, пророблення проходів в мінних полях та загородженнях.

До основних задач також відносяться боротьба з артилерією та механізованими засобами противника, а також знищення живої сили противника.

22-мм гаубиця Д-30

Рік прийняття на озброєння: 1963

122-мм буксируєма гаубиця Д-30 призначена для ураження відкритої і укритої живої сили та вогневих засобів противника.

Основні вогневі завдання:

  • ураження артилерійських батарей, танків та інших бойових броньованих машин
  • знищення (подавлення) живої сили противника, що відкрито розташована або знаходиться в укриттях польового типу;
  • руйнування ДЗОТ, ДОТ та інших інженерних споруд противника;
  • пророблення проходів в мінних полях і дротяних загородженнях.

Самохідна гаубиця Акація

Рік прийняття на озброєння: 1971

152-мм самохідна гаубиця Акація призначена для ураження та знищення вогневих засобів противника, руйнування вогневих точок, дротяних загороджень та інших споруд польового типу, пророблення проходів в мінних полях та загородженнях.

До основних задач також відносяться боротьба з артилерією та механізованими засобами противника, а також знищення живої сили противника.

Самохідна гаубиця Гіацинт-С

Рік прийняття на озброєння: 1976

Самохідна гаубиця Гіацинт-С призначена для подавлення і знищення засобів ядерного нападу, ураження органів управління, тилів, живої сили й бойової техніки супротивника в районах зосередження і в опорних пунктах, а також для руйнування фортифікаційних споруд.

Ходова частина являє собою модифіковане шасі Су-100П.

Реактивна система залпового вогню БМ-21 ВЕРБА

Розробник: Харьківське конструкторське бюро машинобудування ім. О.О. Морозова

Реактивна система залпового вогню призначена для ураження відкритої і захищеної живої сили, броньованої та неброньованої техніки, артилерійських і мінометних батарей, командних пунктів та інших цілей на дальності від 5 до 20 км.

Реактивна система залпового вогню Ураган

Рік прийняття на озброєння: 1975

Реактивна система залпового вогню Ураган призначена для ураження живої сили, броньованої техніки в районах зосередження, артилерійських та мінометних батарей, вертольотів та літаків на аеродромах, батарей тактичних ракет, командних пунктів, складів з пальним, на відстанях стрільби від 10 до 35 км.

Її особливістю є висока надійність, простота обслуговування і підготовки до ведення вогню, малий  час запалу.

Для системи відпрацьована широка номенклатура боєприпасів, некеровані реактивні снаряди осколково-фугасної дії, касетні з осколкової дії касетні з протипіхотними мінами.

Повний запал бойової машини проходить за 20 секунд.

Реактивна система залпового вогню Смерч

Рік прийняття на озброєння: 1987

Реактивна система залпового вогню Смерч призначена для ураження  живої сили, броньованої техніки в районах зосередження, артилерійських та мінометних батарей, вертольотів та літаків на аеродромах, батарей тактичних ракет, командних пунктів, складів з пальним, на відстанях стрільби від 20 до 70 км.

Її особливістю є висока надійність, простота обслуговування і підготовки до ведення вогню, малий  час запалу.

Для системи відпрацьована широка номенклатура боєприпасів, що забезпечують високу ефективність ураження.

 

Ракетний комплекс Точка У

Рік прийняття на озброєння: 1989

Ракетний комплекс Точка У призначений для знищення засобів ядерного нападу противника, об’єктів постачання та зберігання ядерної зброї, ракетних установок, наземних засобів розвідувально-ударних комплексів, командних пунктів управління військ, тактичної авіації на аеродромах і стоянках, засобів протиповітряної оборони та порушення планомірної роботи тилу противника на дальності від 20 до 120 км.

Зенітно-ракетний комплекс Стріла-10

Рік прийняття на озброєння: 1976

Зенітно-ракетний комплекс призначений для прикриття бойових порядків підрозділів в бою та на марші, візуального контролю за повітряним простором та знищення виявлених низько літаючих повітряних цілей на малих висотах.

Зенітний гарматно-ракетний комплекс Тунгуска

Рік прийняття на озброєння: 1987

Зенітний гарматно-ракетний комплекс призначений для прикриття військ від повітряного противника на малих та середніх висотах, а також для стрільби по наземним та надводним цілям  всіх видах бою та є засобом протиповітряної оборони механізованих та танкових бригад.

Комплекс забезпечує стрільбу з місця, коротких зупинок та в русі, може вести стрільбу зенітними автоматами в будь-який час доби та пори року, ракетами – в умовах візуальної видимості.

Бойова машина Тор

Рік прийняття на озброєння: 1986

Бойова машина всепогодний тактичний зенітний ракетний комплекс, призначений для вирішення завдань протиповітряної і протиракетної оборони.

Система Тор призначена для прикриття важливих адміністративних, економічних і військових об’єктів, перших ешелонів сухопутних військ від ударів протирадіолокаційних і крилатих ракет, дистанційно пілотованих літальних апаратів, авіабомб, літаків і вертольотів.

Може працювати як в ручному, за участю операторів, так і в повністю автоматичному режимі.

Зенітний ракетний комплекс Оса-АКМ

Рік прийняття на озброєння: 1980

Автономний військовий зенітний ракетний комплекс призначений для  ураження літаків, вертольотів, крилатих ракет, безпілотних літальних апаратів та інших засобів повітряного нападу противника.

Висока автономність та мобільність комплексу досягаються розміщенням засобів розвідки, супроводження та ураження на одному повнопривідному плаваючому шасі високої прохідної.

 

Зенітний ракетний комплекс Бук-М1

Рік прийняття на озброєння: 1983

Дальність ураження цілей: від 3 до 35 км

Максимальна швидкість: 800 м/с

Кількість ракет на одній машині: 4

Зенітний ракетний комплекс Бук-М1 призначений для знищення засобів повітряного нападу, крилатих ракет, інших аеродинамічних цілей в умовах застосування противником інтенсивних радіоперешкод.

Бук може застосовуватися для захисту важливих державних адміністративних, економічних і військових об’єктів, прикриття угрупувань військ від масових ударів з повітря.

Зенітний ракетний комплекс С-300ПС

Рік прийняття на озброєння: 1978

Зенітний ракетний комплекс С-300ПС призначений для знищення засобів повітряного нападу противника усіх типів, тактичних балістичних  ракет та прикриття  угрупувань військ у складній повітряній обстановці та в умовах інтенсивних радіоперешкод.

С-300ПС забезпечує ураження сучасних та перспективних літальних апаратів, крилатих ракет, інших цілей, що летять зі швидкостями до 1200 м/с на відстанях до 75 км та на висотах від 25 м до 2, 7 км.

Читайте: Україну вітають з Днем народження (ОНЛАЙН)

До речі, з нагоди святкування Дня незалежності на центральній вулиці Києва – Хрещатику – відбудеться військовий парад. Факти ICTV ведуть онлайн-трансляцію події.

Завантаження...
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх