PHNjcmlwdCBkYXRhLW91dHN0cmVhbS1pZD0iMTMxOSIgZGF0YS1vdXRzdHJlYW0tZm9ybWF0PSJmdWxsc2NyZWVuIiBkYXRhLW91dHN0cmVhbS1zaXRlX2lkPSJGYWt0eV9GdWxsc2NyZWVuIiBkYXRhLW91dHN0cmVhbS1jb250ZW50X2lkPSJmYWt0eS5pY3R2LnVhIiBzcmM9Ii8vcGxheWVyLnZlcnRhbWVkaWEuY29tL291dHN0cmVhbS11bml0LzIuMDEvb3V0c3RyZWFtLXVuaXQubWluLmpzIj48L3NjcmlwdD4=

ЄС готовий зимувати без газу

Йдеться про повне припинення постачання російського газу за всіма напрямками

Європейська комісія вважає за можливе мінімізувати негативний ефект у разі припинення постачання газу з Російської Федерації цієї зими.

“Йдеться про повне припинення постачання російського газу за всіма напрямками, як через Україну, так і за іншими маршрутами, зокрема “Північним потоком” строком на 6 місяців”, – заявив у четвер представник Єврокомісії, коментуючи підготовлене ЄК комюніке для Європарламенту та Ради ЄС про готовність ЄС до можливого припинення постачання газу з Росії.

Термінові заходи, яких варто вжити країнам-членам, аби краще підготуватися до можливого припинення постачання газу з Росії, розділені на 3 напрямки. Перший передбачає заходи щодо стимулювання роботи ринку, зокрема, шляхом максимального збільшення можливостей з’єднувальних газопроводів і скасування обмежень на транскордонну торгівлю, зокрема й шляхом швидкої реалізації правил про доступ третіх сторін до інфраструктури.

Крім того, Комісія вважає за необхідне оптимізувати використання підземних сховищ газу, зокрема, шляхом встановлення стимулюючих тарифів для операторів на закачування газу в підземні сховища. Єврокомісія також висловилася за необхідність своєчасної реалізації запланованих інфраструктурних проектів, зокрема, будівництва LNG-терміналів у Литві та Польщі, будівництва газопроводу між Словаччиною та Угорщиною.

Другий набір заходів стосується чіткого визначення часу, коли країни-члени будуть змушені запроваджувати надзвичайні заходи на ринки. Серед таких заходів – реалізація положень регулювання ЄС про безпеку поставок газу за рахунок використання альтернативних російському джерел, зокрема й придбання скрапленого газу.

Єврокомісія також рекомендує в разі різкого погіршення ситуації забезпечувати поставками газу, насамперед, домашні господарства, домогтися максимально можливої здатності перемикання енергетики на альтернативні джерела енергії, запровадити заходів щодо збільшення енергоефективності та скорочення споживання газу.

Третій набір заходів спрямований на покращення координації та співпраці країн-членів на випадок необхідності втручання держав до роботи ринку. Серед цих заходів – розробка програм регіонального співробітництва і безпеки поставок газу, посилення прозорості роботи регуляторів, більш тісне співробітництво в межах газової координаційної групи Єврокомісії, а також посилення співпраці з країнами поза межами ЄС.

Загалом у Єврокомісії вважають, що в разі реалізації всіх запропонованих заходів можна буде мінімізувати негативний ефект від можливого припинення поставок російського газу.

“На сьогодні тільки одна країна ЄС не може забезпечити поставки газу найбільш уразливим споживачам – населенню – в разі припинення поставок російського газу. Це Естонія”, – зазначив представник Єврокомісії.

Завантаження...
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх