PHNjcmlwdCBkYXRhLW91dHN0cmVhbS1pZD0iMTMxOSIgZGF0YS1vdXRzdHJlYW0tZm9ybWF0PSJmdWxsc2NyZWVuIiBkYXRhLW91dHN0cmVhbS1zaXRlX2lkPSJGYWt0eV9GdWxsc2NyZWVuIiBkYXRhLW91dHN0cmVhbS1jb250ZW50X2lkPSJmYWt0eS5pY3R2LnVhIiBzcmM9Ii8vcGxheWVyLnZlcnRhbWVkaWEuY29tL291dHN0cmVhbS11bml0LzIuMDEvb3V0c3RyZWFtLXVuaXQubWluLmpzIj48L3NjcmlwdD4=

Рада дозволила акціонувати залізницю

Верховна Рада Україна ухвалила законопроект № 9337 від 24 жовтня 2011 р. Про особливості утворення державного акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування.

Верховна Рада Україна ухвалила законопроект № 9337 від 24 жовтня 2011 р. Про особливості утворення державного акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування.

За відповідний законопроект проголосували 229 народних депутатів з мінімально необхідних 226.

Акціонування і реформа дозволять зробити структуру залізничного транспорту більш прозорою, підвищити якість корпоративного управління та ефективність ухвалення рішень. В результаті, зміна форми власності дозволить прискорити реалізацію власних інвестиційних програм УЗ і залучати фінансування на модернізацію інфраструктури. Компанія також зможе залучати зовнішніх інвесторів і створювати спільні підприємства. Зокрема УЗ зможе залучити фінансування, яке Європейський Союз спрямовує на структурні реформи в Україні.

Стратегія реформування залізничного транспорту була прийнята ще в 2006 р. з метою перетворити компанію в акціонерне товариство, яке належить державі. Створення такого акціонерного товариства та реформування УЗ відповідають міжнародній практиці, а також – вимогам міжнародних організацій та Європейського Союзу.

Крім того, закон визначає, що створення, реорганізація та ліквідація товариства здійснюються за рішенням Кабінету міністрів України і не вимагає попереднього дозволу Антимонопольного комітету України.

Товариство створюється як публічне акціонерне товариство, 100% акцій якого закріплюються в державній власності, на базі Державної адміністрації залізничного транспорту України, підприємств, установ та організацій залізничного транспорту загального користування, що реорганізовуються шляхом злиття.

У статутний капітал створюваної компанії вноситься майно залізничного транспорту загального користування, 100% акцій підприємств з ремонту рухомого складу, право користування земельними ділянками “Укрзалізниці”, магістральні залізничні лінії, станції, енергопідстанції та інше профільне майно.

Закон забороняє відчуження акцій створюваної компанії: “У держвласності перебувають 100% акцій товариства, які заборонено відчужувати, передавати в управління, заставу”.

Планується, що закон вступить в силу з дня опублікування.//РБК-Україна

Завантаження...
Завантаження...
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх