PHNjcmlwdCBkYXRhLW91dHN0cmVhbS1pZD0iMTMxOSIgZGF0YS1vdXRzdHJlYW0tZm9ybWF0PSJmdWxsc2NyZWVuIiBkYXRhLW91dHN0cmVhbS1zaXRlX2lkPSJGYWt0eV9GdWxsc2NyZWVuIiBkYXRhLW91dHN0cmVhbS1jb250ZW50X2lkPSJmYWt0eS5pY3R2LnVhIiBzcmM9Ii8vcGxheWVyLnZlcnRhbWVkaWEuY29tL291dHN0cmVhbS11bml0LzIuMDEvb3V0c3RyZWFtLXVuaXQubWluLmpzIj48L3NjcmlwdD4=

Як Кремль переписує історію Росії

Той, хто контролює історію, контролює майбутнє, – так написав Д. Оруелл у своєму романі «1984». Цей роман-антиутопію в Радянському Союзі заборонили, але головним його постулатом в Росії користуються дотепер. Журналісти «Цивільної оборони» проаналізували те, як Кремль спотворює історію, щоб виправдати війну з Україною.

Той, хто контролює історію, контролює майбутнє, – так написав Д. Оруелл у своєму романі «1984». Цей роман-антиутопію в Радянському Союзі заборонили, але головним його постулатом в Росії користуються дотепер. Журналісти «Гражданской обороны» проаналізували те, як Кремль спотворює історію, щоб виправдати війну з Україною.

«Кримнаш», «Новоросія», «Давньоруська держава», «історична справедливість» і розпад Радянського Союзу, як найбільша трагедія ХХ століття. Все це ми неодноразово чули з вуст глави Російської Федерації. Над тим, щоб виправдати війну з Україною, сьогодні працює цілий інститут істориків на чолі з нинішнім міністорм культури Росії Володимиром Мединським, до речі теж істориком. Істориком за освітою, але пропагандистом-ідеологом по суті. 

План по спотворенню історії держави Росії – це не сьогоднішня вигадка Путіна. Наприклад, ще в лютому 2013 року президент Росії зажадав розробити єдині підручники з історії Росії для середньої школи, в яких кожна дитина зможе легко і просто засвоїти в майбутньому: Росія воює в Україні за свої «споконвічно російські території». 

– Діти – це майбутні громадяни, діти зазубрюють цю історію і, відповідно, навіть не підозрюючи цього, усе їх майбутнє життя формується під впливом тих знань, які вони отримали за шкільною партою, – розповідає історик Ігор Тесленко. 

Виходить так: Київської Русі – не було, це все «русофобські вигадки українців». Неймовірно, але сьогодні зайшовши на інтернет-сторінку російської «Вікіпедії», ви не знайдете такого поняття як Київська Русь. А якщо заб’єте його в пошук, то вас відразу ж перекине на сторіночку Давньоруської держави. Але абсурдність усіх цих обставин переплюнув сам Путін, коли заявив наступне: 

– Користуючись термінологією ще царських часів – це Новоросія. І ось цей от Харків, Луганськ, Донецьк, Херсон, Миколаїв, Одеса – не входили до складу України в царські часи. Це все території, які були передані в Україну в 20-ті роки радянським урядом. Навіщо вони це зробили? Бог його знає… 

Якщо взяти найбільш щадне в даному випадку застосування історичного імені «Новоросія», то це буде Новоросійська губернія з центром у Катеринославську, сучасному Дніпропетровську. 

– Зараз під Новоросією розуміють в Росії всі російськомовні регіони України, – коментує політолог Володимир Фесенко, – хоча Харківська область, наприклад, ніякого відношення ніколи ні до якої Новоросії не мала. Донбас, частично це були свого часу землі війська Донського, частично це українські землі. Довгий час там було багато неосвоєних земель. Але це теж не Новоросія. 

Звичайно, що Новоросійська губернія не входила до складу України в царські часи, так як адміністративного або державного утворення «Україна» в Російській Імперії не було. Власне, і «Російської Федерації» у складі Російської Імперії не було. 

«Передача Новоросії до складу України в 20-ті роки» – це чистісінька міфологія. Дуже шкода, що президент Росії настільки погано знайомий з історією і Росії, і України.

Завантаження...
Завантаження...
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх