PHNjcmlwdCBkYXRhLW91dHN0cmVhbS1pZD0iMTMxOSIgZGF0YS1vdXRzdHJlYW0tZm9ybWF0PSJmdWxsc2NyZWVuIiBkYXRhLW91dHN0cmVhbS1zaXRlX2lkPSJGYWt0eV9GdWxsc2NyZWVuIiBkYXRhLW91dHN0cmVhbS1jb250ZW50X2lkPSJmYWt0eS5pY3R2LnVhIiBzcmM9Ii8vcGxheWVyLnZlcnRhbWVkaWEuY29tL291dHN0cmVhbS11bml0LzIuMDEvb3V0c3RyZWFtLXVuaXQubWluLmpzIj48L3NjcmlwdD4=

Люстрація: кого, коли і як?

10 “заповідей” люстрації

Закон “Про очищення влади” набуває чинності 16 жовтня.

Тиждень.ua виокремив головні пункти суперечливого закону.

1. Мета закону – «відновлення довіри до влади та створення умов для побудови нової системи органів влади у відповідності до європейських стандартів».

2. Люстрація це – «встановлена законом або рішенням суду заборона окремим фізичним особам обіймати певні посади в органах державної влади та органах місцевого самоврядування». 

3. Строк заборони на заняття керівних посад для осіб, що підпадають під норми закону, становитиме 10 років.

4. Особи, які займали керівні посади під час президентства Віктора Януковича і знаходилися на цих посадах протягом 1 року, мають бути звільнені з займаних посад протягом 10 днів після набрання законом чинності(тобто, після 16 жовтня).  

5. Заборона також застосовується до осіб, які обіймали сукупно не менше 1 року посади у період з 25 лютого 2010 року по 22 лютого 2014 року, і щодо тих, що обіймали посади у період з 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року та не були звільнені в цей період з відповідної посади за власним бажанням.

6. Також під люстрацію потраплять правоохоронці, судді, прокурори, які здійснювали незаконні затримання та відкривали судові провадження проти учасників Євромайдану, а також ті, хто підтримував сепаратистів і терористів на сході України. 

7. Всі без винятку чиновники і керівники державних підприємств пройдуть майнову люстрацію (наявне майно буде перевірено на предмет законних джерел походження коштів); якщо вони не пройдуть люстрацію, то будуть звільнені із забороною займати чиновницькі посади на 10 років.

8. Також люстрація буде стосуватися тих, хто були обрані і працювали на керівних посадах Комуністичної партії СРСР або на керівних посадах ЦК ЛКСМУ і вище.

9. Закон про очищення влади передбачає також люстрацію для штатних працівників або негласних агентів КДБ СРСР; співпрацювали зі спецслужбами інших держав як таємні інформатори або своїми рішеннями, діями чи бездіяльністю здійснювали заходи, спрямовані на підрив основ національної безпеки, оборони чи територіальної цілісності України. 

10. При Міністерстві юстиції буде сформований спеціальний орган для контролю за призначенням осіб на керівні посади. 

Завантаження...
Завантаження...
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх