PHNjcmlwdCBkYXRhLW91dHN0cmVhbS1pZD0iMTMxOSIgZGF0YS1vdXRzdHJlYW0tZm9ybWF0PSJmdWxsc2NyZWVuIiBkYXRhLW91dHN0cmVhbS1zaXRlX2lkPSJGYWt0eV9GdWxsc2NyZWVuIiBkYXRhLW91dHN0cmVhbS1jb250ZW50X2lkPSJmYWt0eS5pY3R2LnVhIiBzcmM9Ii8vcGxheWVyLnZlcnRhbWVkaWEuY29tL291dHN0cmVhbS11bml0LzIuMDEvb3V0c3RyZWFtLXVuaXQubWluLmpzIj48L3NjcmlwdD4=

Євромайдан розділив Україну на два непримиренних табори – соцопитування

Українці у своїй оцінці Євромайдану розділилися майже порівну, йдеться в дослідженні “Оцінка мешканцями України соціально-політичної ситуації в країні станом на січень 2014”.

Українці у своїй оцінці Євромайдану розділилися майже порівну, йдеться в дослідженні “Оцінка мешканцями України соціально-політичної ситуації в країні станом на січень 2014”.

“На питання про ставлення до Євромайдану відповіді респондентів розділилися майже порівну – 49,0% опитаних висловили свою підтримку протестів (повністю або в більшій мірі), а 45,5% опитаних висловилися проти Євромайдану (повністю або більшою мірою)”, свідчать дані соціологічного дослідження, проведеного Інститутом соціальних технологій “Соціополіс” на замовлення Агентства моделювання ситуацій, передає Інтерфакс-Україна.

Соціологи відзначають, що більшість респондентів (понад 60%) дали категоричні позитивні або негативні оцінки подіям Євромайдану (“повністю підтримую” або “повністю не підтримую”).

Кількість опитаних з менш категоричними оцінками зазначених подій (“скоріше підтримую, ніж підтримую” та “скоріше не забезпечую, ніж забезпечую”) становить лише близько 30%.

“Таким чином, можна стверджувати, що Євромайдан розділив країну не просто на два табори, а на переважно два непримиренних табори”, вважають соціологи.

Основними причинами, які зумовили виникнення протестів, на думку більшості опитаних, є непідписання президентом України Віктором Януковичем Угоди про асоціацію України з Євросоюзом (таку причину назвали в числі основних 51,9% респондентів), загальна несприятлива соціально-політична та соціально-економічна ситуація в країні (41,7%) і розгін правоохоронними органами студентського Євромайдану (37,7%).

Разом з тим, значна кількість респондентів, які скоріше не підтримують або не підтримують Євромайдан, назвала в числі основних причин виникнення Євромайдану провокації з боку опозиції і іноземний вплив.

Серед основних вимог протестуючих найбільшу підтримку українців (58,0% опитаних) має вимога покарання представників влади, причетних до розгону студентської Євромайдану. Не підтримують цю вимогу 29,8% опитаних.

Найбільш прийнятною формою протестів в ході Євромайдану переважна більшість опитаних вважає мирні демонстрації (78,5% респондентів, не підтримують їх лише 16,3%).

Найменша кількість респондентів (15,9% опитаних) підтримала безпосередні зіткнення з правоохоронними органами та знесення пам’ятник Леніну (18,0%).

Ситуація, яка склалася у зв’язку з Євромайданом, повинна бути вирішена шляхом переговорів і компромісів (вважає найбільша кількість опитаних – 41,3%).

Більше чверті респондентів (26,3%) вважають, що влада повинна виконати всі основні вимоги протестувальників. За силовий розгін Евромайдана виступають 15,8% респондентів.

“Необхідно відзначити, що прихильники компромісного рішення сформованої ситуації є як серед тих, хто підтримує Євромайдан, так і серед тих, хто не підтримує його”, – кажуть соціологи.

Разом з тим, серед жителів України існує велика невизначеність щодо того, чим закінчиться Євромайдан, свідчать результати опитування.

Всі п’ять основних сценаріїв закінчення Евромайдана, запропонованих респондентам, які набрали приблизно однакову кількість голосів і жоден з них не був названий як найбільш ймовірний значною кількістю опитаних.

В те, що протестувальники доб’ються своїх вимог вірять 13,5% опитаних, що їх вимоги будуть задоволені частково, після чого Євромайдан розійдеться – 18,5%, а що Євромайдан розійдеться внаслідок внутрішніх протиріч і втрати інтересу суспільства до нього – дотримуються думки 16,2%.

Євромайдан “в усіченому вигляді” збережеться на тривалий період, але влада буде ігнорувати його – вважають 11,2% опитані жителі України.

Незважаючи на те, що понад 40% респондентів вважають оптимальним вирішення ситуації з Євромайданом шляхом переговорів і компромісів між конфліктуючими сторонами, лише 18,5% опитаних вважають такий сценарій є найбільш імовірним. На думку 18,3% опитаних Євромайдан буде розігнаний силовим шляхом.

Фото: соцмережі

Завантаження...
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх