PHNjcmlwdCBkYXRhLW91dHN0cmVhbS1pZD0iMTMxOSIgZGF0YS1vdXRzdHJlYW0tZm9ybWF0PSJmdWxsc2NyZWVuIiBkYXRhLW91dHN0cmVhbS1zaXRlX2lkPSJGYWt0eV9GdWxsc2NyZWVuIiBkYXRhLW91dHN0cmVhbS1jb250ZW50X2lkPSJmYWt0eS5pY3R2LnVhIiBzcmM9Ii8vcGxheWVyLnZlcnRhbWVkaWEuY29tL291dHN0cmVhbS11bml0LzIuMDEvb3V0c3RyZWFtLXVuaXQubWluLmpzIj48L3NjcmlwdD4=

3G в Україні: тарифи, швидкість, покриття (інфографіка)

Все, що варто знати про 3G в Україні 

16 червня – офіційна дата запуску 3G-мережі у столиці від «Київстару». З 5 червня свою роботу у Києві і з 19 травня у Львові вже розпочала мережа третього покоління від «Life». На черзі лишається «МТС Україна» – оператор запустить власну мережу восени, а зараз надає 3G-зв’язок на основі роумінгу від мережі «Тримоб».

«Факти» поговорили з трьома провідними компаніями, які отримали ліцензію на 3G-інтернет в Україні. Технічні спеціалісти «МТС Україна», «Київстар» і «Life» розповіли про тарифну політику, «мертві зони» прийому 3G, про швидкість інтернету і нюанси, про які варто знати.

Коли чекати впровадження мережі в інших містах, окрім Києва і Львова

Андрій Терещук, технічний директор «МТС Україна»: Повноцінно міста почнемо запускати з осені, і протягом наступного року.

Петро Іванов, керівник відділу корпоративних комунікацій «Київстар»: Скоро технічне тестування буде запущено у ряді міст Київської області. Вже йде процес налаштування мережі в Одесі. Загалом більш детальний графік запуску міст є комерційною таємницею. Та відслідковувати наступні кроки побудови національної мережі можна на сайті компанії.

Оксана Рудюк, керівник PR департаменту «Life»: У Київській та Львівській областях вже працює комерційна мережа 3G+ з повним покриттям. Ще в 30 містах України, в яких мережа 3G+ готується до комерційного запуску найближчим часом, 3G+ зв’язок доступний у тестовому режимі.    

Особливості тестування 3G: де проводилось, скільки людей підключились, які були виявлені проблеми і які є шляхи вирішення

«МТС Україна»: Перше тестування 3G мережі компанія провела в квітні в Харківському метро – до мережі «пустили» одразу всіх пасажирів метрополітену. За першу годину тестування абоненти використали обсяг трафіку вп’ятеро більший, ніж в мережі 2G.

Найбільш поширені проблеми 3G мережі – це «випадання» з мережі на межі зон покриття 2G та 3G. Абоненти, які потрапляють в такі «дірки», можуть на деякий час зникати зі зв’язку взагалі і не знати про це. Україна на 10 років запізнюється із запуском 3G, але це дозволяє нам вчитися не на власних помилках, а на помилках інших операторів. Найпоширеніша з них – запускати мережу в комерційну експлуатацію на існуючих майданчиках, а потім «накладати» латки на покриття, адже радіус дії базової станції в 3G менший, ніж в 2G. Саме тому ми не запускаємо мережу, поки не добудуємо достатню кількість базових станцій, для того, щоб у абонентів був позитивний досвід користування 3G. 

Ще одна особливість роботи в частотами, на яких запускається 3G (2100 МГц), полягає в меншій проникаючій здатності сигналу в порівнянні з мережею 2G (900/1800 МГц) 

Це означає, що зовнішніх базових станцій буде недостатньо для покриття приміщень. З цією метою у великих приміщеннях та громадських місцях, (торгові та розважальні центри, бізнес-центри, вокзали, аеропорти, спортклуби) розгортаються внутрішні мережі – indoor-solutions. 

Згідно з досвідом країн, де 3G вже працює давно – більше 80% трафіку 3G генерується всередині приміщень, і лише близько 20% «на ходу».

Тому ми паралельно працюємо за двома напрямками – будуємо outdoor і indoor, тобто зв’язок зовні і всередині приміщень.

«Київстар»: Під час тестового періоду до користування мережею було допущено більше 16 тис. киян, кожен з яких щоденно використовував приблизно 47 Мб даних. В цілому такий показник щоденного споживання даних характерний для усіх ринків, в яких вже працює швидкісний мобільний зв’язок. 

«Life»: Тестування дало нам зрозуміти, де саме абоненти будуть найбільш інтенсивно користуватися зв’язком. Це дозволило нам запланувати та реалізувати розширення каналів до відповідних станцій, запланувати розширення мережі 3G+. Після запуску ми спостерігаємо збільшення інтернет-трафіку вдвічі, наприклад, середньоденний 3G-трафік за останній тиждень на абонента становить 44 Мбайт (для порівняння в 2G – 16 Мбайт).

Тарифна політика

«МТС Україна»: У рамках послуги ми запропонували абонентам відразу великий обсяг трафіку за розумною ціною – це робить користування зручним, без необхідності постійно перевіряти, скільки залишилося мегабайт та замовляти додаткові пакети.

В рамках покриття, яке ми з минулого тижня почали запускати в аеропортах, ТРЦ та інших громадських місцях, наші абоненти можуть користуватися швидкісним інтернетом (до 42 Мбіт/с) в рамках своїх існуючих тарифів, без доплати.

«Київстар»: Працюючи над новою лінійкою тарифів, ми прагнули гнучкості у виборі оптимального тарифу – ми розширюємо і покращуємо портфоліо, щоб кожен абонент знайшов тариф, який підходить саме йому.

«Life»: Створюючи нові тарифи на зв’язок 3G+, ми керуємося в першу чергу принципом доступності. «Life» використовує технологію 3G+, що є останнім поколінням розвитку 3G стандарту. Це технологія, що здатна підтримувати максимальну швидкість до 63,3 Мбіт за секунду. Ми хочемо, щоб можливості 3G+ були доступні якомога більшій кількості абонентів.

Детальніше про тарифні плани:

Київстар 

МТС 

Life 

Швидкість 3G-зв’язку 

«МТС Україна»: Теоретичний максимум – до 42 Мбіт/с. На практиці, якщо мережа буде завантажена –  швидкість буде меншою, йдеться про десятки мегабіт, але все залежить від можливостей мобільного терміналу. Можливість використовувати всі переваги свого смартфону при цьому залишиться: переглядати online відео, слухати інтернет-радіо, швидко завантажувати фото і відео в соціальні мережі, миттєво відкривати web-сторінки.

«Київстар»: Швидкість мобільного інтернету буде однаковою як для старих, так і для нових тарифних планів. Стандарт HSPA +, який використовує Київстар, забезпечує граничну швидкість – до 42 Мбіт/с, якщо абонент знаходиться в районі не завантаженої базової станції і його смартфон підтримує цей стандарт.

«Life»: Ми використовуємо технологію, яка здатна підтримувати максимальну швидкість до 63,3 Мбіт за секунду

Макимальна швидкість, яку здатна підтримувати  технологія 3G – до 63,3 Мбіт за секунду

Потенційні «мертві точки»

«МТС Україна»: Традиційно «мертвими» точками бувають шахти ліфтів, наприклад, чи підземні приміщення. Навіть наземні приміщення потребують окремих рішень, так званих внутрішніх мереж (indoor solution). Покрити громадські будівлі зовні таким чином, щоб якісне покриття було всередині приміщення, важко. Саме тому ми велику увагу приділяємо впровадженню indoor-рішень. Вже запустили покриття в Жулянах, у «Sky Mall» та «Ocean Plaza», на черзі більше 50 об’єктів тільки в Києві та ще 200 по Україні.

«Київстар»: «Київстар» будує мережу, що забезпечує суцільне покриття населених пунктів. Щодо території метрополітену, в Києві наразі тривають роботи по спорудженню мережі другого покоління.

«Life»: Мережа 3G+ зараз на етапі розвитку, ми докладаємо максимум зусиль для того, щоб досягти рівномірного покриття 2G і 3G мереж.

Робота 3G під час руху в автомобілі

«МТС Україна»:  В місті, де буде висока концентрація базових станцій, а швидкість автомобілю буде до 80 км/годину, суттєвих змін швидкості мобільного інтернету під час руху в автомобілі ви не помітите. Якщо авто буде рухатись з високою швидкістю і за містом – швидкість зв’язку буде меншою.

«Київстар»: Звичайно, рухаючись із високою швидкістю, абонент буде відчувати падіння швидкості передачі даних.

Сама технологія 3G розрахована на роботу з абонентами, які пересуваються на невеликій швидкості.

 «Life»: Зв’язок працюватиме у повному обсязі, оскільки мережа 3G підтримує перемикання між базовими станціями.

Як працюватиме зв’язок у смартфонах на дві sim-картки 

«МТС Україна»: Є цікава особливість – як правило, виробники смартфонів з двома sim-картками роблять один зі слотів з підтримкою 3G, а інший ні. Принаймні, це стосується тих, що продаються в Україні.

«Київстар»: Споживацький досвід навряд буде відрізнятися від смартфонів, обладнаних одним слотом для SIM-карток. Але користувачі таких смартфонів мають пам’ятати, що їх лише один слот з двох підтримує 3G зв’язок.

«Life»: Мережа 3G працюватиме в двохсімних телефонах. Необхідно уважно розміщувати 3G сім-карту в правильний слот, оскільки не всі смартфони на 2 sim-картки  підтримують 3G по обох радіомодулях або слотах.

Швидкість зв’язку і модель смартфону

«МТС Україна»: Сучасний 3G, який ми запускаємо – це технологія HSPA+, яка забезпечує до 42 Мбіт/с. Більшість нових телефонів, особливо топові моделі виробників, підтримують цю технологію.

«Київстар»: Безумовно, різні мобільні телефони підтримують різні протоколи передачі даних, обладнані різними 3G-модулями.

Як правило, сучасні топові мобільні телефони підтримують високі швидкості передачі даних, бюджетні моделі можуть мати обмеження до 15 чи навіть 7 Мбіт/с.

Тим не менше, цього цілком достатньо для повноцінного використання переважної більшості сучасних мобільних сервісів.

«Life»: Цілком справедливо стверджувати, що робота телефону/терміналу в 3G мережі залежить від його технічних характеристик. Перед початком використання 3G з конкретним пристроєм, необхідно прочитати уважно його характеристики і визначити максимально можливі швидкості прийому і передачі даних. Цілком імовірно, що кінцева швидкість може відрізнятися від максимально можливої заявленої оператором в силу обмежень телефону.

Батарея під час використання 3G-зв’язку буде «сідати» швидше?

«МТС Україна»: Відповідь на це питання сильно залежить від того як використовується смартфон: користувачі, які мало говорять і мало використовують інтернет, не помітять різниці в швидкості витрати батареї між 2G і 3G, тому в режимі очікування різниця в споживанні енергії невелика.

Користувачі, які  багато розмовляють, але мало використовують інтернет, помітять більшу витрату батареї, тому що під час голосового виклику смартфон споживає більше енергії в 3G, ніж в 2G.

Активні data-користувачі, навпаки, будуть задоволені – для передачі одного мегабайта даних в 3G потрібно в рази менше енергії, ніж в EDGE.

Це на рівні технологій. Але потрібно звичайно врахувати, що користувачі 3G споживають більше мегабайт, у них більше активних додатків на смартфоні, які споживають енергію у фоновому режимі

Аліна Швидко

Завантаження...
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх