Будинки-гіганти. 4 найдовших та найбільших житлових будинків Києва

Сіра півкілометрова сталінка з двома десятками під’їздів навпроти МВС охороняється законом, адже має статус пам’ятки архітектури. Проте, нині будинок зі слабким фундаментом вкрився тріщинами, а перепланування помешкань порушило систему опалення. Все через нових власників квартир, які почали добудовувати шостий поверх, додавати балкони, а в підвалі навіть облаштували лазню.

Дивовижна радянська півкружка на лівому березі привертає увагу з повітря. Будинок настільки довжелезний, що тут окремі під’їзди обслуговують різні житлові контори.  Ця гігантська довжелезна 12-поверхівка має 24 під’їзди, 48 ліфтів і понад тисячу квартир. Що цікаво, північний краї багатоповерхівки має одну адресу, а південний зовсім іншу. Будинок зводили як експериментальний в далеких 74-75 роках.

Читайте: 11 невероятных шедевров архитектуры Украины, которые стоит увидеть.

Панельна 9-ти поверхівка на березі Дніпра, яка з повітря нагадує змію, так само захищає Оболонь від річкових вітрів. Нині це найдовша будівля з однією адресою в Києві. Однак один з 25-ти під’їздів висотки – повністю нежитловий, тут розмістились 38 майстерень Спілки художників. І замість 9 поверхів, у цьому під’їзді лише 7 – для художників стелі зробили вищі. А ще тут величезні вікна, прямо з яких художники пишуть пейзажі Дніпра.

Найновіший довжелезний комплекс у Києві звели на початку 90-х. Величезний масив на столичних Теремках містить 61 будинок від 12-ти до 21-го поверха. Попри різні адреси, всі багатоповерхівки впритул прибудовані одна до одної, через що загальна довжина комплеку сягає понад 2 км. А з висоти пташиного польоту ці будинки нагадують бджолині соти.

Нагадаємо, раніше Факти ICTV писали про найдорожчий будиноку світі.

Вгору Вгору
Вверх