Бюджет 2018: що зміниться для українців

Бюджет-2018 депутати таки ухвали. Як завжди, вночі. Щоправда суттєва нинішня відмінність – за кошторис проголосували не під Новий рік, як це було майже усі роки, а заздалегіть – як годиться.

Не забули народні обранці і про себе: підвищили зарплату. Тож тепер базовий оклад  майже  17 тис. гривень.  А разом із надбавками, які прирівняли до урядових,  щомісяця слуги народу отримуватимуть в середньому 30 тис. гривень.

Після бурхливих дискусій змінили і Податковий кодекс. У 2018 підвищаться акцизи на цигарки. Зростуть також і екологічний податок та рента за користування надрами. А от електроавтомобілі можна завозити без сплати ПДВ.

Читайте: Соболєв більше не глава антикорупційного комітету.

Головні цифри Бюджету-2018: доходи  – понад 913  млрд, видатки 988, а дефіцит майже 82 млрд грн. У наступному році економіка зросте на 3%, інфляція буде на рівні 9%. Курс гривні: 30 за $1 США, а мінімальна зарплата на початку року 3723 грн.

Опозиція одразу ж  дружно розкритикувала Бюджет-2018. Опоблок назвав його антисоціальним. А у Батьківщині переконані – Головний кошторис, попри обіцянку продовжувати підтримку місцевих громад, насправді цього не робить.

А у Самопомочі кошторис розкритикували за те, що у більшості так і не скасували податок на прибуток і не запровадили податок на виведений капітал.

Раніше Рада внесла зміни до Бюджетного кодексу, який є частиною пакета законопроектів, необхідного для прийняття держбюджету-2018.

Вгору Вгору
Вверх