Чого чекати від Росії на навчаннях Захід 2017 та як готується Україна

Сьогодні стартували спільні військові навчання Росії та Білорусі Захід-2017, що триватимуть до 20 вересня. Москва і Мінськ твердять, що навчання мають оборонний характер  і тренуватимуться там лише понад 12 тисяч військових.

Натомість за даними розвідки – до Білорусі можуть стягнути до 100 тисяч бійців і більше.

Росія перекидає першу танкову армію з Підмосков’я. Окрім того, на навчання вирушає винищувальна, бомбардувальна та армійська бойова авіація.

Світові неспокійно, є небезпека, що  навчання Кремль може використати  як плацдарм для можливого наступу на Україну, Польщу чи країни Балтії з території Білорусі.

Відкритий напад на Україну – малоймовірний, запевняють експерти по обидва боки Атлантики. Однак не варто забувати, що у 2008 році якраз перед початком нападу Кремля на Грузію, біля кордону провели масштабні навчання Кавказ – і вже за кілька місяців Тбілісі атакувала 58 російська армія, котра перед цим тренувалась у схожих географічних умовах.

Дивіться: Захід 2017 стартує. Обман Росії і відповідь України та НАТО

Перед анексією Криму, Москва теж проводила навчання.

Україна – не член НАТО, тому альянс підтримує Київ на словах. Тож українська армія уважно стежить за переміщенням російських військ. По всій території нашої держави почалися навчання Непохитна стійкість 2017. Також Україна посилила охорону потенційно небезпечної ділянки кордону.

До слова, що відбувається з будівництвом ядерної установки у Харкові та куди зникли гроші.

Теги:
Вгору Вгору
Вверх