Чому дитячий спорт в Україні на межі виживання та що врятує ситуацію

Тренерам дитячо-юнацьких спортивних шкіл з 1-го вересня уряд підвищив зарплату.

Однак проблеми у дитячому спорті нікуди не ділися, він і досі на межі виживання.

Проблеми зі спортивною інфраструктурою майже однакові як у невеличкому селищі з кількістю населення в 7 тисяч, так і в обласному центрі і навіть у столиці – тут не збудували жодного дитячого басейну за 26 років незалежності.

Через хронічне недофінансування спортивні школи часто холодні та геть обідрані. І це питання навіть не спорту, а здоров’я дітей.

Дивіться: На Коломийщині закрили секцію плавання, де готували Олімпійських чемпіонів

Катастрофічна ситуація в Україні з плаванням. Щороку на водоймах тоне до 100 дітей. А при цьому басейни так і не почали будувати.

Тренер багаторазової чемпіонки світу Яни Клочкової – Ніна Кожух каже, щоб держава мала не тільки нових переможців змагань, а просто здорове покоління, треба щоб з дитинства всі мали, де займатися.

–  Саме школи повинні вчити, раніше з 1-го по 4-й клас усі ходили до басейну. Так, вони не окупаються, це в усьому світі так, але це здоров’я нації, ось найголовніше, а ми про націю не думаємо, – каже пані Кожух.

Ще одна проблема дитячого спорту – брак тренерів. Бо з копійчаними зарплатами там працюють ентузіасти. Досі тренер-початківець отримував до 3-х тисяч. Із вересня цього року додадуть 800 гривень. Однак це проблеми не вирішить. Без реальної  державної підтримки масового дитячого спорту – здорової нації не буде.

Нагадаємо, ведучий Фактів. Спорт на ICTV Андрій Ковальський поділився практичними порадами стосовно плавання в басейні.

Вгору Вгору
Вверх