Чому саме Авдіївка настільки важлива терористам

Багатостраждальна 30-тисячна Авдіївка – ласий шмат для бойовиків. Передусім тут економічна складова. Місто – стратегічна важлива точка – адже тут потужний залізничний та промисловий вузли, які для інфраструктури терористів становлять великий інтерес.

Містоутворююче підприємство Авдіївський коксохім – це найбільший коксохімічний завод у Європі, який експортує продукцію до Росії, Туреччини, Єгипту та країн Європи.

Але найголовніше, якщо підприємство переходить до рук бойовиків, у пастці опиняється півмільйонний Маріуполь, який без коксу з Авдіївки для металургійних підприємств протримається недовго.

Після 2 діб простоювання коксохіму Маріупольський комбінат Ілліча вже зупинив дві печі.

Поруч із Авдіївкою – Донецька фільтрувальна станція. Коли її обстрілюють, регулярно без води залишаються Авдіївка, Ясинувата та північ Донецька.

Дивіться: Війна в Авдіївці. Все що потрібно знати про місто і промзону

Авдіївська промзона – за рік стала стратегічним військовим об’єктом. Звідси українські армійці контролюють пересування озброєння боєвиків на окуповані Ясинувату та Горлівку, що стало кісткою в горлі терористів.

Чим завершаться бої за Авдіївку?

І в підсумку, при загостренні, саме Авдіївка разом із іншими флангами може стати потужним плацдармом для майбутнього звільнення Ясинуватої та Донецька.

До слова, під Авдіївкою бойовик Гіві поранений, його помічник Консул убитий.

Вгору Вгору
Вверх