Чому в Україні масово горять пасажирські потяги

В Україні масово горять пасажирські потяги. Лише за щасливою випадковістю не має жертв. Спеціалісти нарікають на зношеність вагонів. Адже багатьом з них вже не один десяток років. А грошей держава не тільки на нові, а й на ремонт старих майже не виділяє.

Літо та початок осені для української залізниці були спекотними. Локомотиви горіли чи не щотижня.

Це траплялося на різних напрямках – Київ-Харків, Івано-Франківськ-Генічеськ, Жмеринка-Київ. І щоразу, жодного коментаря від Укрзалізниці з приводу займання. Експерти ж переконані, причина очевидна, локомотиви надто старі і до того ж торік їх майже не ремонтували.

Менше ремонтів робилося менше закупалося запчастин, локомотиви мають проходити т.о. через 1 млн км, а вони проходять через 2-3. Перше – це внаслідок того, що дефіцит людей. Ті хто вміють працювати виїжджають до Польщі. Друга проблема – нестача запчастин.

– Левова частка рухомого складу, який експлуатується на території України, була випущена щё в період радянського союзу. Так, за роки незалежності придбано всього 600 вагонів. При тому, що загальний парк – 4000, каже Олександр Кава, заступник міністра інфраструктури 2014-2015-й рр.

За роки незалежності України державне фінансування на закупівлю нового рухомого складу не виділялося.

Дивіться: Смертельна тиснява у Мумбаї – в черзі на потяг загинули 22 людини

Зараз Укрзалізниця розробила програму оновлення рухомого складу до 2021 року,  що передбачає в найближчі 5 років придбання понад 260 одиниць нових локомотивів різних типів, а також виконання комплексної модернізації магістральних вантажних та маневрових тепловозів.

Але наступного року Укрзалізниця планує закупити лише 15 вантажних локомотивів. Пасажирські  тільки ремонтуватимуть. Грошей на оновлення рухомого складу – немає. Тож поки пасажирам, вирушаючи в дорогу залізницею, залишається тільки сподіватися, що потяг принаймні не займеться і не зійде з колій.

До слова, Укрзалізниця запускає новий потяг в Польщу.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка