Добродій у жовтому плащі – у Львові знайшли спосіб боротьби з недобросовісними пішоходами

Серце Львова, проспект Свободи, вихід із центральної частини скверу. Чи не улюблене місце недобросовісних пішоходів. Попри те, що зебри немає, це місце наче спокушає перехожих порушити правила.

А одна із найбільш загрозливих локацій для перехожих у місті – поблизу Привокзального ринку. Інтенсивний трафік, дві смуги. Та ризикових пішоходів це не зупиняє. За зміну до відповідальності правоохоронець може притягнути зо п’ять порушників.

Розмір стягнення – 51 гривня, не надто спонукає пішоходів ставати чемними. Тож аби львів’яни, хоча б маленькі, безпечно долали шлях до школи, уже третій рік працюють так звані Жовті добродії. Щобудня вони чергують на нерегульованих перехрестях поблизу навчальних закладів. За свою роботу люди у жовтих плащах отримують символічну плату, приблизно 600 грн на місяць.

– Люди виходять в ранковий час, з 8 до 9.20 і чергують на пішохідних переходах, переводять малечу. В нас на даний час є 25 людей по всьому місту. Не всі діти розуміють, що є гальмівний шлях водія, він не завжди може швидко зупинити, жовтий добродій коли бачить, що водій їде швидко, дитину зупиняє, – каже Микола Крупей, координатор проекту Жовтий добродій.

Дивіться: За 5 хв примчать на допомогу. Як Мотохелп рятує життя в ДТП

Львів поки єдине місто в Україні, де працюють добродії. Таку ініціативу автодорівці запозичили із Європи. Аби на дорогах стало цілком безпечно, а пішоходи стали обачнішими, штрафи за порушення правил дорожнього руху мають бути теж на рівні з європейськими. До прикладу, в сусідній Польщі за перехід у недозволеному місці довелося б викласти з гаманця 100 злотих, тобто майже 800 грн.

До слова, Зайцева повернулася на місце ДТП задля слідчого експерименту.

Вгору Вгору
Вверх