Хто перездаватиме на права кожні 5 років

МВС хоче змусити водіїв перескладати на права кожні п’ять років. Це умови Євросоюзу. Відповідний законопроект вже у парламенті.

Щоправда, це стосуватиметься лише водіїв, які отримуватимуть посвідчення, коли зміни до закону набудуть чинності. Поки законопроект тільки передали до парламенту.

За статистикою кожен третій українець має посвідчення водія. Левова частка з них – це власники легкових автівок і прав категорії В. За час незалежності законодавці кілька разів змінювали термін дії документа. З 2013 права почали видавати на 30 років.

Та наближення до ЄС диктує свої правила гри – пояснює начальник головного сервісного центру МВС Владислав Криклій.

Україна зобов’язана вже до 1 листопада 2017 року виконати дві директиви Євросоюзу, які стосуються змін до закону про дорожній рух.

Дивіться: У школярів на Рівненщині відібрали автобус

Одна з головних вимог – скорочення терміну дії водійських прав. Зокрема у разі з так званими професійними категоріями, починаючи з С, які дозволяють керувати вантажівками – до 5 років. Та 15 років – для водіїв категорій А та В. Після чого – повторний іспит.

За новим законом водійське посвідчення матиме спеціальний мікрочип, аби уникнути підробок. Та найголовніше – нововведення посилить контроль за станом здоров’я водіїв. І зробить його регулярним.

Нагадаємо, Факти ICTV писали про те, скільки платитиме власник нерозмитненого авто на іноземних номерах.

Вгору Вгору
Вверх