Карають лише 1 з 6. Чому українці сідають пяними за кермо

Кількість водіїв, яких ловлять за кермом нетверезими вражає, за даними патрульних лише у Луцьку – приблизно двоє за день. Вони перевищують швидкість, травмують пішоходів та спричиняють ДТП.

Та кого карати, а кого відпускати, вирішує суд. З 600 нетверезих водіїв, на яких склали протоколи патрульні за 10 місяців, понад 100 вийшли сухими з води.

Найчастіше такі справи закривають, якщо через 3 місяці суд не встиг їх розглянути. Також водія можуть віддати на поруки. Ще покарання уникають тоді, коли порушення малозначне, тобто, коли хильнув небагато, і шкоди нікому не завдав.

Такі справи нетверезі водії можуть затягувати навмисне: спочатку через неточності в протоколі, згодом не з’являтися на засідання. Або тиснути на жалість, мовляв, якщо позбавлять права керування – не прогодують родину. І часом для суду це таки аргумент.

Дивіться: Як контролюють дороги у Польщі: штрафи та технології

Міністерство внутрішніх справ розробило законопроект який знівелює таку тактику захисту, вони пропонують внести зміни в кодекс, збільшити терміни за такі види правопорушень від 3-ох місяців до 1 року.

До слова, українцям оригінально нагадали ПДР.

Вгору Вгору
Вверх