Куточок Парижа в Празі: де шукати і що подивитися ще

Чехія відома своїми історичними будівлями – заради готики Праги сюди приїжджають сотні тисяч туристів. Чехи вміють зберігати свої перлини архітектури, водночас будують і нове, але так, що місто виглядає гармонійно.

На найвищому пагорбі Праги, подалі від старовинних замків, серед дерев захована Бойківська церква, побудована понад 200 років тому, у невеличкому селі під Мукачевим. На початку 20 століття її розібрали та перенесли сюди, а тепер тут правлять службу для румунської православної громади.

Аби зберегти історичне обличчя міста тут не ставлять пластикові вікна та кондиціонери, за це штрафують, а в центрі міста ви не побачите величезного рекламного банеру.

Прагу називають містом ста веж, хоча тут їх понад півтисячі. Чехи настільки любили зводити у місті башти, що не змогли втриматися, коли в Парижі відкрили Ейфелеву вежу. Собі захотіли таку саму.

Дивіться: Віковий символ Італії гондола – через 20 років не залишиться жодної

Найбільше разючих архітектурних експериментів почали після Оксамитової революції та падіння Соціалістичного табору. В Празі знову вирішили будувати вежу, таку, щоб була вища за всіх – це Жижківська телебашта.

Чехи вдало доводять, країна може зберігати 40 архітектурних пам’яток та зводити нові. Тут не бояться шанувати традиції та бути сучасними. І саме таке поєднання дозволяє бути успішними в майбутньому.

До слова, вчора Факти ICTV писали про ТОП-6 місць, які варто відвідати у Празі.

Вгору Вгору
Вверх